Dzięki informacjom, które są zgłaszane przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci z Nowego Sącza mogą szybciej reagować na zagrożenia i skuteczniej dbać o bezpieczeństwo mieszkańców. Każdy sygnał jest sprawdzany i weryfikowany.
Polecany artykuł:
W pierwszym kwartale 2025 roku mieszkańcy Sądecczyzny nanieśli na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa łącznie 1528 zgłoszeń, z kolei w drugim kwartale takich zgłoszeń było już 1963. Ponad 66 procent z nich się potwierdziło.
Do najczęściej nanoszonych na mapę zagrożeń w I półroczu 2025 roku należało przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe parkowanie czy niewłaściwa infrastruktura drogowa. Natomiast najczęściej potwierdzane było żebractwo, akty wandalizmu czy nieprawidłowe parkowanie - mówi Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu
Dodanie zagrożenia jest bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa lub zainstalować aplikację mobilną. Następnie należy wskazać miejsce, w którym występuje zagrożenie, kliknąć czerwony przycisk dodaj i wybrać jedną spośród 24 kategorii zagrożeń. Można krótko opisać występujący problem, załączyć zdjęcie lub filmik. Dodawanie zgłoszeń jest anonimowe.

Krajową mapę zagrożeń bezpieczeństwa uruchomiono jesienią 2016 roku. Do tej pory mieszkańcy Sądecczyzny nanieśli na mapę łącznie 30276 zgłoszeń. Każde z nich zostało zweryfikowane przez policjantów. Jeżeli sygnał się potwierdzał, to zagrożenie było eliminowane.
Przypominamy, że w przypadku potrzeby natychmiastowej interwencji, należy korzystać z numeru alarmowego 112 - przypomina Aneta Izworska
Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!