W sumie przez trzy miesiące tego roku sądecka policja przy pomocy krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa od mieszkańców miasta i regionu odebrała 1528 sygnałów o miejscach, w których dzieje się coś złego. W ponad 60 procentach zagrożenia się potwierdziły.
Polecany artykuł:
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa,jest internetową platformą służącą do wymiany informacji pomiędzy lokalną społecznością, a policją. Za jej pomocą mieszkańcy mogą anonimowo przekazywać zgłoszenia o zagrożeniach występujących w ich najbliższej okolicy.
Na mapę można nanieść zagrożenia w 24 kategoriach, a także dodać opis i zdjęcia, które z pewnością ułatwią policjantom weryfikację zgłoszenia. W przypadku jego potwierdzenia, zostaną podjęte odpowiednie kroki w celu jego wyeliminowania, co w efekcie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa we wskazanym miejscu - mówi Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu
W pierwszym kwartale 2025 roku Najczęściej zgłaszanymi zagrożeniami były przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe parkowanie, niewłaściwa infrastruktura drogowa , grupowanie się małoletnich oraz spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa od 2016 roku. W tym czasie mieszkańcy Sądecczyzny przy pomocy portalu przesłali mundurowym już ponad 28 tysięcy zgłoszeń.
Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!