Będzie remont drogi krajowej numer 28.  Jest przetarg na projekt pierwszego odcinka

i

Autor: GDDKiA Będzie remont drogi krajowej numer 28. Jest przetarg na projekt pierwszego odcinka

region

Będzie remont drogi krajowej numer 28. Jest przetarg na projekt pierwszego odcinka

2024-04-23 15:26

Do remontu kolejnych kawałków trasy krajowej numer 28 przygotowuje się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Do remontu wybrano cztery fragmenty. Przetarg na projekt pierwszego odcinka jest już ogłoszony.

W pierwszej kolejności GDDKiA chce przebudować ponad 20 kilometrowy odcinek pomiędzy Kasiną Wielką, a Limanową. Dzięki temu droga na tym fragmencie będzie wygodniejsza i bezpieczniejsza dla kierowców i pieszych.

W planach jest przebudowa dwóch mostów, 89 przepustów, 30 skrzyżowań, a także ponad 500 zjazdów indywidualnych. W miejscu 5 dotychczasowych mostów powstaną nowe przeprawy. Najstarszy obiekt, który będzie zastąpiony nowym znajduje się w Podłopieniu na Suchym Potoku, bo pochodzi z 1939 roku.

Ile pamiętasz z "podstawówki"? Ten quiz rozwiążą dzieci, ale dorośli niekoniecznie

Pytanie 1 z 8
Na początek coś prostego. Ile ludzi mieszka w Polsce?

W najbliższych tygodniach GDDKiA planuje ogłoszenie trzech kolejnych przetargów na opracowanie projektu modernizacji następnych odcinków drogi krajowej numer 28. Chodzi o fragment Wadowice – Sucha Beskidzka, Białka – Skomielna Biała i Limanowa – Chełmiec.

Zgodnie z wynikami generalnego pomiaru ruchu,  który przeprowadzono w latach 2020-2021,  każdego dnia tą trasą przejeżdżało prawie 8 tysięcy pojazdów.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!