Parówki

i

Autor: Pixabay Do którego pojemnika wyrzucić folię po parówkach?

Wiadomości

Co zrobić z folią po parówkach? Sprawdź, zanim popełnisz błąd!

Segregacja śmieci jest w obecnych czasach czymś oczywistym. Jednak selektywne zbieranie odpadów czasami może przyprawić o zawrót głowy. Opakowania po niektórych produktach czasami trudno zakwalifikować do odpowiedniego pojemnika czy worka. Tym, co sprawia problemy osobom segregującym śmieci jest niewątpliwie folia po parówkach. W którym pojemniku należy ją umieścić? Sprawdź, zanim popełnisz błąd!

Do którego pojemnika wyrzucić folię po parówkach? Czy na pewno robisz to dobrze?

Folie po parówkach są odpadami, które przysparzają nie lada problemów osobom segregującym śmieci. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że powinny trafić do pojemnika na plastik. Jak się jednak okazuje, nie jest to wcale takie pewne! Przypomnijmy, że w naszym kraju nie od dzisiaj obowiązują przepisy dotyczące segregowania odpadów komunalnych. Bywa, że ulegają one zmianie, co nierzadko powoduje, że osoby dbające o środowisko stają przed dylematem, gdzie wyrzucić puste opakowanie po jakimś produkcie. Niemałą zagwozdkę stanowią zdjęte z parówek folie. Sporo osób po prostu umieszcza je w żółtym pojemniku, do którego powinny trafić odpady z plastiku. Okazuje się, że jest to błąd.

Folia po parówkach nie zalicza się do zwykłych tworzyw sztucznych, a dowodem na to jest jej skład. Powstaje ona bowiem z wielowarstwowego materiału, w którym obecny jest poliamid, a także aluminium. Występowanie takich składników oznacza, że folia po parówkach nie jest przeznaczona do recyklingu. Wyrzucanie jej do żółtego pojemnika na plastik jest zatem błędem. Folia po parówkach powinna trafić do kosza na odpady zmieszane. Takie same zasady należy też stosować w przypadku opakowań po mięsie, występujących najczęściej w postaci tacek czy folii.

Przypomnijmy, że segregacja odpadów odbywa się przy wykorzystaniu pięciu kategorii koszy. Zaliczają się do nich: czarne lub szare pojemniki na odpady zmieszane, niebieskie – papier, brązowe – bio, żółte – metale i tworzywa sztuczne oraz zielone – szkło.

Pierwszy park kieszonkowy otwarto w Nowym Sączu [GALERIA]

Quiz. Kultowe miejsca w Małopolsce. Rozpoznasz je na zdjęciach?

Pytanie 1 z 9
1. Na tym zdjęciu widzimy:
Kopalnia Soli Wieliczka
Małopolska Noc Naukowców 2024 w Krakowie na AGH i Uniwersytecie Rolniczym