Grupa teatralna Cudoki-Szuroki

i

Autor: www.mok.nowysacz.pl Grupa teatralna "Cudoki-Szuroki"

Nowy Sącz

Dziecięca grupa teatralna „Cudoki-szuroki” świętuje 40-lecie. Będzie spotkanie po latach

2024-07-05 13:05

Swoje 40-lecie w tym roku świętuje grupa teatralna „Cudoki-Szuroki” działająca w Miejskim Ośrodku Kultury. Jesienią odbędzie się jubileusz zespołu, na który zaproszeni zostaną byli członkowie. Dla wielu z nich grupa okazała się początkiem pięknej aktorskiej przygody, która trwa do dziś.

Nowy Sącz. 40-lecie grupy "Cudoki-Szuroki"

Grupa Teatralna „Cudoki-Szuroki” powstała w roku 1984 z inicjatywy Bogumiła „Bobka” Ciuły, animatora kultury, wielkiego przyjaciela dzieci. Z zespołem współpracował również Sławomir Buchcić, autor piosenek, tekstów satyrycznych i sztuk. Jesienią zapowiada się wielkie spotkanie po latach, bo właśnie wtedy dziecięco – młodzieżowa grupa teatralna „Cudoki Szuroki”, która działa w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu będzie świętować 40-lecie powstania. Z tej okazji chce zorganizować huczny jubileusz i zaprosić swoich byłych członków, którzy kiedyś występowali w spektaklach.

Ślimaki sieją spustoszenie. To prawdziwa plaga

Serdecznie zapraszamy i poszukujemy, bo ze wszystkimi członkami grupy chcemy nawiązać kontakt i na te obchody jubileuszu je zaprosić. Przez te 40 lat przez zespół przewinęło się na pewno kilka tysięcy młodych sądeczan. To właśnie w tej grupie zaczynała Ala Chapko, Ola Chapko, Maciek Kotarba – wylicza Małgorzata Stobierska, która od 24 lat prowadzi zespół.

Grupa teatralna „Cudoki-Szuroki” od początku swojego istnienia realizuje spektakle dla dzieci i o tematyce dziecięcej. W ostatnich latach były to między innymi: „Przygody Piotrusia Pana”, „Pinokio”, „Czarodziej z Krainy OZ”, „Dziadek do orzechów”. Zespół był wielokrotnie laureatem Sądeckiej Wiosny Artystycznej, Przeglądu Przedstawień Bożonarodzeniowych, występował w Finale Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK oraz zdobył wyróżnienie za spektakl „Calineczka” na I Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Dziecięcych „Kocioł Teatralny” w Inwałdzie.