Na własnej skórze przeżyli dachowanie samochodu. Powtórki już nie chcą!

2022-09-21 17:13

Co dzieje się z człowiekiem podczas dachowania samochodu? O tym można było się przekonać w Nowym Sączu. W mieście pojawił się specjalny symulator dachowania.

W takim urządzeniu każdy odważny na własnej skórze i w bezpiecznych warunkach mógł się przekonać, czym dachowanie samochodu kończy się dla kierowcy i pasażerów. Szczególnie kiedy jedziemy bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Była to wspólna akcja sądeckiej policji oraz fundacji Prodriver, która do Nowego Sącza przywiozła symulator dachowania, a także specjalne gogle. Dzięki nim każdy mógł się przekonać, co widzi kierowca, który jedzie na podwójnym gazie albo taki, który jest przemęczony.

Posłuchaj organizatorów akcji, policjantów i mieszkańców miasta

Chętnych do testowania symulatora dachowania nie brakowało. Odważni, którzy po kilku szybkich obrotach schodził z fotela, przyznawali, że na drodze takiej przygody już nie chcieliby przeżyć.

Symulator dachowania pojawił się w Nowym Sączu w ramach kampanii ROADPOL Safety Days, czyli Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Są one organizowane w całej Europie przy okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności.

QUIZ o regionalizmach. Co oznaczają te trudne słowa? Wiele z nich Cię zaskoczy

Pytanie 1 z 15
Pyry to:

W Nowym Sączu podczas tej akcji policjanci nie tylko zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, ale też promowali bezpieczne zachowania na drogach, a także informowali o zagrożeniach, jakie czekają na użytkowników dróg.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!