Nowa płyta dołączyła do Fonoteki Powiatu Nowosądeckiego. Tym razem z Przysietnicy

i

Autor: Maria Olszowska starostwo powiatowe Nowa płyta dołączyła do Fonoteki Powiatu Nowosądeckiego. Tym razem z Przysietnicy

region

Nowa płyta dołączyła do Fonoteki Powiatu Nowosądeckiego. Tym razem z Przysietnicy

2024-06-25 16:30

Do fonoteki powiatowej, którą od kilku lat tworzy samorząd powiatu nowosądeckiego dołączył kolejny krążek. Tym razem Czarnych Górali z Przysietnicy w gminie Stary Sącz.

Krążek, który nagrali Czarni Górale z Przysietnicy jest pod tytułem „Przysietnickie śpiewanie”. Płytę przedstawicielowi zespołu Kazimierzowi Gizickiemu przekazał starosta nowosądecki Tadeusz Zaremba. Teraz będzie  można nagrywać kolejne kopie.

Bardzo się cieszę, że w naszym regionie powstają nowe zespoły, które kultywują tradycje i dbają o kulturę. Jest coraz więcej dzieci i ludzi młodych, którzy chcą występować w takich grupach. Gratuluję nagrania płyty i czekam na kolejne – mówił starosta Tadeusz Zaremba.

Czarni Górale z Przysietnicy otrzymali 100 nagranych krążków CD oraz „płytę matkę”, z której będą mogli robić kolejne kopie. Grupa powstała w 2023 roku z okazji obchodów 750-lecia Przysietnicy. Zespół działa przy Stowarzyszeniu Górali Popradzkich w Przysietnicy.

Czyja to piosenka? Dawid Podsiadło vs Dawid Kwiatkowski

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Kto śpiewa piosenkę "Trójkąty i kwadraty"?

Fonoteka Powiatu Nowosądeckiego powstaje od kilku lat. Płyty nagrywane są w nowoczesnym studiu, które działa w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Starym Sączu.  

Fonoteka liczy dziś już prawie 200 płyt, na których zgromadzono nagrania zespołów, chórów czy kapel z regionu sądeckiego. Na tym jednak nie koniec, bo katalog cały czas jest powiększany o kolejne nagrania.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl