pobnieranie krwi

i

Autor: Michał Rejduch

Życie miasta

Od poniedziałku w Nowym Sączu nie oddamy krwi. Znamy powód!

2024-02-16 12:03

Nie mamy dobrych wiadomości dla krwiodawców z Nowego Sącz. Od poniedziałku, 19 lutego przez kilka dni nie będzie można w tym mieście oddawca krwi. Powodem jest przeprowadzka nowosądeckiego oddziału krwiodawstwa.

Nowy Sącz. RCKiK czeka kolejna przeprowadzka

Kolejna przeprowadzka czeka Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Nowym Sączu. Piątek, 16 lutego jest ostatnim dniem, kiedy krew można oddać przy ulicy Kochanowskiego 15. Od poniedziałku, 19 lutego ta tym czasowa siedziba będzie zamknięta, a od piątku krew będzie można oddawać w nowo wybudowanym już stałym budynku krwiodawstwa przy ul. Sienkiewicza.

Jak działa krwiodawstwo?

To prawda, piątek, 16 lutego jest ostatnim dniem, kiedy pobieramy krew przy ul. Kochanowskiego. Od poniedziałku, 19 lutego do środy, 21 lutego dawców zapraszamy do oddziałów w Limanowej i Gorlicach. 22 lutego krew będzie można oddawać w komendzie Policji w Nowym Sączu przy ul. Grottgera, a od piątku, 23 lutego zapraszamy do naszej nowej, stałej siedziby przy ul. Sienkiewicza 55 – mówi Celina Pancerz kierownik oddziału terenowego RCKiK w Nowym Sączu.

Budynek krwiodawstwa stanął w miejscu, gdzie kiedyś znajdowała się siedziba policji. Budowa trwała rok.