Na sygnale

Strzelanina w Nowym Sączu. 41-latek miał kupić broń przez internet!

2025-04-18 14:49

Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu przekazała nowe fakty w sprawie strzelaniny w jednym z domów jednorodzinnych na osiedlu Wólki. 41-latek, który najpierw postrzelił swoją 64-letnią teściową, a następnie strzelił do siebie, miał kupić broń przez internet. Przypomnijmy, że mężczyzna zginął na miejscu, a kobieta została przetransportowana do szpitala, gdzie zmarła. Śledztwo cały czas trwa.

Nowy Sącz. 41-latek, który strzelił do teściowej, a potem do siebie, mógł kupić broń w internecie

Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu ustaliła, że 41-latek, który w środę, 9 kwietnia, postrzelił swoją 41-letnią teściową, a następnie oddał strzał do samego siebie, mógł kupić broń czarnoprochową za pośrednictwem internetu. Przypomnijmy, że mężczyzna zmarł na miejscu. Wcześniej ratownicy medyczni podjęli jego reanimację. Kobieta została przetransportowana do szpitala. Jednak lekarzom nie udało się uratować jej życia. Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone w dwóch kierunkach zabójstwa i doprowadzenia do samobójstwa.

– Pojawiły się nowe fakty dotyczące broni, która została użyta. Ustalono, że sprawca mógł ją kupić swobodnie w internecie. Dostęp do takiej broni nie jest w Polsce limitowany. Broń czarnoprochowa pozoruje, najprościej mówiąc, repliki rewolwerów. Wobec tego można ją nabyć bez zezwolenia – przekazał Radiu ESKA Bartosz Gorzula, prokurator rejonowy w Nowym Sączu.

W tym tygodniu odbyły się pogrzeby osób, które zginęły podczas strzelaniny na osiedlu Wólki w Nowym Sączu – 41-letniego sprawcy oraz 64-letniej ofiary.

Nowy Sącz Radio ESKA Google News

Gdzie szukać pomocy w kryzysie emocjonalnym?

Kryzys emocjonalny może dotknąć każdego. Warto wiedzieć, jak rozwiązywać problemy lub wesprzeć innych w samodzielnym rozwiązywaniu trudności. Warto również nie wahać się i skorzystać z porady specjalisty z dziedziny psychologii, czy psychiatrii, działających m.in. w każdej poradni zdrowia psychicznego. Na terenie całego kraju można szukać pomocy m.in. pod następującymi numerami telefonów:

  • ogólnopolski telefon zaufania 116 111, czynny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Połączenie jest bezpłatne;
  • w Komendzie Głównej Policji funkcjonuje Policyjny Telefon Zaufania dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie o numerze: 800 120 226;
  • wsparcie oferowane jest również przez sieć ośrodków pomocy pokrzywdzonym, finansowaną ze środków Funduszu Sprawiedliwości, który podlega Ministrowi Sprawiedliwości;
  • aktualne dane dotyczące ośrodków pomocowych znajdziesz na stronie: www.pokonackryzys.pl
  • w sytuacji zagrożenia życia zadzwoń na numer alarmowy 112.

Strzelanina na osiedlu Wólki w Nowym Sączu [GALERIA]

Zastrzelił teściową w Nowym Sączu