Ulica Matejki doczeka się remontu.  Prace już ruszyły!

i

Autor: Darek Ryś Ulica Matejki doczeka się remontu. Prace już ruszyły!

nowy sącz

Ulica Matejki doczeka się remontu. Prace już ruszyły!

2024-06-23 11:34

Kolejna ulica w Nowym Sączu będzie wyremontowana. Tym razem będzie to ulica Matejki w samym centrum miasta. Roboty już ruszyły. Do ekip ciepłowników, którzy na ulicy Matejki pracują od kilku dni, teraz dołączą też drogowcy.

Od czwartku, 20 czerwca ulica Matejki jest zamknięta na odcinku pomiędzy ulicą Kopernika, a ulicą Mickiewicza. Pracują tam ekipy Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Od poniedziałku, 24 czerwca utrudnienia  będą tam jeszcze większe,  bo za inny fragment tej ulicy zabiorą się drogowcy.

W poniedziałek, 24 czerwca o godzinie ósmej rano zacznie się remont odcinka  od skrzyżowania z ulicą Młyńską do skrzyżowania z ulicą Mickiewicza. W planach są roboty ziemne, montaż krawężników, budowa odwodnienia, wymiana asfaltu, a także montaż energooszczędnego oświetlenia oraz doświetlenie przejść dla pieszych.

Podobne prace będą też zrobione na pozostałych częściach ulicy Matejki. Przy tej okazji drogowcy chcą też zamontować aktywne oznakowanie oraz przeprogramować sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulicy Lwowskiej i Matejki.

Państwo czy miasto? Quiz dla geograficznych mistrzów

Pytanie 1 z 10
Kiribati - to państwo czy miasto?

Remont ulicy Matejki ma kosztować około 3 milionów złotych. Prawie połowę miasto dostało z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W Nowym Sączu drogowcy pracują w kilku miejscach. W remoncie jest między innymi ulica Barbackiego, Dunajcowa oraz Jamnicka. Dodatkowo niektóre ulice w mieście są częściowo zamknięte przez przebudowę linii kolejowej Nowy Sącz – Chabówka.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!