Bimbrownia odkryta przez policjantów

i

Autor: KMP Nowy Sącz Bimbrownia odkryta przez policjantów

36-latek z Nowego Sącza pędził bimber. Może trafić do więzienia

2022-08-09 12:13

Sądeccy policjanci zlikwidowali przydomową, nielegalną bimbrownię. Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych znajdujących się przy domu 36-latka funkcjonariusze znaleźli urządzenia i akcesoria służące do produkcji alkoholu etylowego oraz duże plastikowe zbiorniki z zacierem.

Ktoś poinformował mundurowych

Policjanci z sądeckiej komendy, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, otrzymali informację, że jeden z mieszkańców Nowego Sącza na terenie swojej posesji może produkować nielegalny alkohol. Postanowili to sprawdzić i kilka dni temu złożyli 36-latkowi wizytę.

Będziesz płacić abonament za klimę w samochodzie! | ESKA XD - Prosto z salonu #54

36-latek z Nowego Sącza może trafić za kraty

W trakcie przeszukania pomieszczeń gospodarczych funkcjonariusze znaleźli aparaturę do wytwarzania alkoholu, niezbędne akcesoria oraz duże plastikowe zbiorniki wypełnione zacierem. 36-latek został doprowadzony do sądeckiej komendy, gdzie usłyszał od policjantów zarzut.

Zgodnie z art. 12 a ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzania wyrobów tytoniowych. Zajmując się tym nielegalnym procederem, mężczyzna dopuścił się przestępstwa wyrabiania alkoholu bez wymaganego wpisu do rejestru producentów, za co grozi mu teraz grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku – wyjaśnia Justyna Basiaga z nowosądeckiej policji.