Członkowie Rodu Gąsieniców tworzący stowarzyszenie 500 lat Rodu Gąsieniców

i

Autor: facebook: 500 lat Rodu Gąsieniców Członkowie Rodu Gąsieniców tworzący stowarzyszenie 500 lat Rodu Gąsieniców

Region

Będzie zlot rodu Gąsieniców. Przyjedzie na niego kilka tysięcy osób

2024-05-23 12:52

Na całym świecie jest ich około 11 tysięcy. Zamieszkują głównie Podhale, ale też część regionu sądeckiego. W ostatnich latach przez emigrację za lepszym życiem wielu z nich przeniosło się za ocean. Teraz bezie okazja do tego, żeby się spotkać. Trwają przygotowania do zlotu rodu Gąsieniców.

Zlot rodu Gąsieniców. Gdzie odbędzie się impreza?

O wielkim zlocie mówi się już od kilku lat. Powstało nawet stowarzyszenie, które takie spotkanie przygotowuje i koordynuje. Zlot odbędzie się w przyszłym roku w Zakopanem. Będzie to prawdopodobnie sierpień. W najbliższym czasie członkowie stowarzyszenia za pomocą mediów tradycyjnych, ale tez tych elektronicznych chcą dotrzeć do jak największej liczby osób, które noszą, bądź nosił nazwisko Gąsienica. Wyjaśniał na antenie Radia Eska Piotr Gąsienica, prezes stowarzyszenia „500 lat rodu Gąsieniców”.

Mówi Piotr Gąsienica prezes stowarzyszenia „500 lat rodu Gąsieniców”

Zlot rodu Gąsieniców zaplanowano na sierpień 2025 roku. Poza spotkaniem osób, które noszą, lub nosiły to nazwisko będzie też wielki koncert. Nieoficjalnie mówi się, że ma być on transmitowany przez jedną z największych telewizji w Polsce.