pies

i

Autor: www.pixabay.com

Bezpłatne czipowanie psów i kotów w Nowym Sączu

2024-07-05 15:00

W Nowym Sączu można bezpłatnie zaczipować psa oraz kota. Miasto zachęca do tego, bo w mikroczipie, który znajdzie się pod skórą czworonoga, są zapisane dane właściciela. Warto o tym pomyśleć, bo może się to przydać, kiedy na przykład, kiedy zwierzak się zgubi.

Bezpłatne czipowanie zwierząt w Nowym Sączu

Akcja bezpłatengo czipowania psów i kotów znowu ruszyła w Nowym Sączu. Można to zrobić w dwóch przychodniach na terenie miasta. Czipowanie zwierząt pomaga w walce z bezdomnością. W znajdującym się pod skórą psa albo kota czipie są zapisane dane właściciela i jego numer telefonu. Kiedy zwierzak zgubi się i trafi do schroniska, można szybko odszukać jego właściciela.

Centrum krwiodawstwa w Nowym Sączu

To jest naprawdę wielki krok w kierunku walki z bezdomnością zwierząt. W czipie mamy informacje o właścicielu, przede wszystkim numer telefonu. Często zdarzało się, że taki psiak do nas trafiał i od razu dzwoniliśmy do właściciela, który przyjeżdżał po swojego czworonoga. To naprawdę skraca drogę — mówi Joanna Otto ze schroniska dla zwierząt w Nowym Sączu, które promuje akcję.

Osoby, które chcą zaczipować psa albo kota powinny się pospieszyć, bo miasto ma określony limit pieniędzy na finansowanie tego typu zabiegów. Samo wszczepienie czipa pod skórę psa nie jest bolesne, trwa kilka chwil. Zabiegi wykonują dwie sądeckie przychodnie weterynaryjne – przy ul. Nawojowskiej 257a oraz przy ul. Waryńskiego 57.