Budowa stadionu przyspieszyła.  Całość ma być gotowa w tym roku

i

Autor: Darek Ryś Budowa stadionu przyspieszyła. Całość ma być gotowa w tym roku

Nowy Sącz

Budowa stadionu przyspieszyła. Całość ma być gotowa w tym roku

2024-03-27 16:30

W tym roku będzie gotowy. Tak zapewniają władze Nowego Sącza, a chodzi o miejski stadion sportowy, który powstaje przy ulicy Kilińskiego. Budowa będzie kosztować około 100 milionów złotych.

Budowa stadionu sportowego w Nowym Sączu zaczęła się w czerwcu 2021 roku i miała trwać 2 lata.  Tak się jednak nie stało.  Po drodze pojawiły się problemy i nowe daty zakończenia budowy. W końcu firma, która pracowała przy Kilińskiego zeszła z placu budowy, a niedokończony stadion przejęła miejska spółka NIK.

Dziś przy ulicy Kilińskiego pracują dwie firmy. Jedna montuje elewację zewnętrzną na Budynku A. Te prace mają się zakończyć w około 80 dni. Druga firma wykonuje prace związane z chodnikiem wzdłuż ulicy Kilińskiego.

Kolejne przetargi będą ogłaszane w następnych dniach. Miasto chce wybrać firmę, która zajmie się montażem elewacji na pozostałej części stadionu. W kwietniu ma też być wybrana firma, która dokończy roboty wewnątrz budynku.

Na dziś mamy wykonane około 85 procent zaplanowanych prac. Odebrana jest także murawa stadionu, z której można korzystać - mówi Artur Bochenek wiceprezydent Nowego Sącza.

Mówi wiceprezydent Nowego Sącza Artur Bochenek

QUIZ. Dawna obsada M jak miłość. Czy rozpoznasz na zdjęciach tych bohaterów?

Pytanie 1 z 10
Na początek tradycyjnie najłatwiejsza zagadka. Kto jest na tym zdjęciu?
M jak miłość. Małgosia (Joanna Koroniewska), Tomek (Andrzej Młynarczyk)- styczeń 2010 r.

Nowy stadion sportowy w Nowym Sączu będzie miał cztery zadaszone trybuny, nowoczesne oświetlenie i podgrzewaną murawę. W sumie będzie tam miejsce dla ponad 8 tysięcy kibiców. Obok powstał też duży parking.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!