Policyjna akcja Jubiler 2022 w Nowym Sączu

i

Autor: KMP Nowy Sącz Policyjna akcja "Jubiler 2022" w Nowym Sączu

Był napad na jubilera, potem pościg i brawurowe zatrzymania. Policjanci z Nowego Sącza w akcji!

2022-11-25 15:46

Mimo, że wszystko wyglądało bardzo realistycznie, to tym razem na szczęście były to tylko ćwiczenia. Policjanci z Nowego Sącza po raz kolejny sprawdzali swoje umiejętności i techniki pracy.

Scenariusz zakładał, że policjanci dostają informację o napadzie na sklep jubilerski w Nowym Sączu. Według zgłoszenia dwóch zamaskowanych mężczyzn sterroryzowało ekspedientkę, zabrało gotówkę i biżuterię, po czym zbiegli z miejsca zdarzenia, a następnie wsiedli do zaparkowanego nieopodal samochodu. 

Oficer dyżurny sądeckiej jednostki natychmiast skierował funkcjonariuszy we wskazany rejon, ponadto podjęte zostały także działania pościgowe w celu zatrzymania sprawców tego przestępstwa. Na głównych drogach w kilku miejscowościach Sądecczyzny zostały rozstawione posterunki blokadowe, a z uzyskanych później informacji wynikało, że sprawcy poruszają się w stronę Krynicy-Zdroju - mówi Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu.

To jednak nie zatrzymało przestępców, bo ich samochód pokonał blokadę i kontynuował ucieczkę w kierunku w Tylicza, gdzie sprawcy porzucili pojazd i pieszo oddalili się do lasu.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze Nieetatowych Pododdziałów Prewencji prowadzili poszukiwania w terenie, których efektem było zatrzymanie dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonanie napadu na sklep jubilerski.

QUIZ: Andrzejki w PRL-u! Kultowe wróżby i zabawy Polaków w PRL-u

Pytanie 1 z 10
Naczyniem z wodą, niezbędnym do andrzejkowych wróżb:

Podobne ćwiczenia są przeprowadzane cyklicznie, a ich celem jest między innymi doskonalenie umiejętności organizacji działań, mobilności jednostek oraz współpracy między funkcjonariuszami, a także sprawdzenie obowiązujących procedur policyjnych w praktyce w sytuacjach kryzysowych - wyjaśnia Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu.

Ćwiczenia zorganizowano na terenie Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!