Dużym sukcesem zakończyła się tegoroczna kwesta pod hasłem „Pola Nadziei”,  którą zorganizowano w Nowym Sączu.

i

Autor: Darek Ryś Dużym sukcesem zakończyła się tegoroczna kwesta pod hasłem „Pola Nadziei”, którą zorganizowano w Nowym Sączu.

pola nadziei

Były żółte żonkile, kolorowe kartki i puszki. Za nami finał akcji Pola Nadziei

2024-04-15 17:10

Dużym sukcesem zakończyła się tegoroczna kwesta pod hasłem „Pola Nadziei”, którą zorganizowano w Nowym Sączu. W sumie do puszek wolontariuszy trafiło ponad 145 tysięcy złotych.

Pieniądze, które udało się zebrać będą przeznaczone dla Sądeckiego Hospicjum. Tym razem na rozbudowę budynku o nowe skrzydło. Pieniądze zbierano przez całą niedzielę, 14 kwietnia w kilkunastu miejscach w Nowym Sączu i regionie.

Między innymi w Świniarsku, Librantowej, Nawojowej, Porębie Małej, Kamionce Wielkiej, Ptaszkowej, Przysietnicy, Krużlowej czy w Marcinkowicach.

Posłuchaj wolontariuszy i mieszkańców miasta

Każdy, kto wrzucił datek do puszki dostawał żonkila, który jest symbolem akcji. Były też pamiątkowe kartki, które przygotowali uczniowie z nowosądeckich szkół i przedszkoli.

Nowe skrzydło ma powstać na działce w rejonie ulicy Nawojowskiej, którą hospicjum przekaże miasto. List intencyjny w tej sprawie jest już podpisany.

Posłuchaj prezesa Sądeckiego Hospicjum Mieczysława Kaczwińskiego

W Nowym budynku znajdą się dodatkowe miejsca hospicyjne, ale też dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to nowe skrzydło będzie gotowe za 2-3 lata. Rozbudowa nie będzie jednak tania, bo może kosztować od 3 do 5 milionów złotych.

Prosty quiz ze znanych nazwisk. Magda Gessler, Robert Lewandowski i inni. Wiesz, kim są te osoby?

Pytanie 1 z 10
Robert Lewandowski jest:

Sądeckie Hospicjum powstało w 2012 roku. Od tego czasu było już raz rozbudowywane. Dziś w Sądeckim Hospicjum oraz Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym są w sumie 73 miejsca.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!