Co było w paczce z paczkomatu? W Nowym Sączu interweniowali pirotechnicy [ZDJĘCIA, AUDIO]

2022-09-28 15:17

Kilka zastępów straży pożarnej i kilka radiowozów policji dziś pojawiło się na parkingu przy centrum handlowym Europa przy ul. Nawojowskiej w Nowym Sączu. Wszystko przez podejrzaną paczkę, którą dostała jedna z mieszkanek naszego regionu. Co w niej było?

Z paczki wystawały kable

Kobieta zaniosła paczkę do samochodu i wtedy okazało się, że wystają z niej kable. Wystraszona, natychmiast powiadomiła policję. Przybyli na miejsce mundurowi zabezpieczyli samochód i ewakuowali parking. Razem z policją na miejscu pojawiło się kilka zastępów straży pożarnej. Do Nowego Sącza również przyjechali pirotechnicy z Krakowa. Co mówili świadkowie zdarzenia? Posłuchaj poniżej.

POSŁUCHAJ: Mieszkańcy Nowego Sącza mówią o akcji strażaków i policjantów

Przybyli na miejsce pirotechnicy z Krakowa wyciągnęli paczkę z bagażnika samochodu za pomocą specjalnego robota. Sprawdzili jej zawartość i wykluczyli materiały wybuchowe – poinformowała nas Justyna Basiaga, rzeczniczka prasowa nowosądeckiej Policji.

Więcej na tę chwile policja zdradzać nie chce. Centrum handlowego nie ewakuowano, zamknięto jedynie parking, na którym stał samochód z podejrzaną przesyłką. Na miejscu nadal pracują policjanci.