posiłek

i

Autor: www.pixabay.com

Coraz więcej osób korzysta z darmowych posiłków. Tak jest w sądeckim Caritas

2022-12-06 13:35

Szybko rosnąca inflacja, powolny wzrost rent, emerytur i wypłat pensji, a do tego szalejąca drożyzna w sklepach. To właśnie powoduje, że najmniej zarabiających niekiedy nie stać na podstawowe produkty żywnościowe. Coraz więcej z nich zagląda do kuchni Caritas, gdzie może dostać za darmo ciepły posiłek.

Kup jeden produkt więcej i dorzuć się do akcji "Kilo"

Akcja „Kilo” cały czas trwa w Nowym Sączu. To zbiórka żywności dla podopiecznych Caritas, który działa przy parafii świętej Małgorzaty. Produkty spożywcze można wrzucać do specjalnych koszy, które są ustawione w sklepach na terenie Nowego Sącza. Warto kupić jeden produkt więcej i podarować go, bo potrzebujących cały czas przybywa, a w najbliższym czasie może być ich jeszcze więcej. To dlatego, że coraz większej liczby osób nie stać na jedzenie. Ci najmniej zarabiający wielokrotnie stają przed wyborem, na co wydać pieniądze – zapłacić rachunki, wykupić niezbędne leki, czy kupić coś do jedzenia.

Wolontariusze z Nowego Sącza w pochodzie z okazji swojego święta

Zauważamy, że przybywa osób potrzebujących. Często to osoby, które mają niskie renty, czy emerytury i potrzebują takiej pomocy. Wydajemy takim osobom żywność, między innymi, która pochodzi z akcji „Kilo” – podkreśla ksiądz Jerzy Jurkiewicz proboszcz parafii Świętej Małgorzaty w Nowym Sączu, przy której działa kuchnia Caritas.

Sonda
Dzielisz się świątecznymi zapasami z potrzebującymi?

Specjalnie oznaczone kosze znajdziemy w kilku sklepach spożywczych w Nowym Sączu. Akcja potrwa do świąt.