Długo się nie zastanawiali.  Szybko przerwali jazdę pijanemu kierowcy!

i

Autor: KMP Nowy Sącz Długo się nie zastanawiali. Szybko przerwali jazdę pijanemu kierowcy!

region

Długo się nie zastanawiali. Szybko przerwali jazdę pijanemu kierowcy!

2024-04-16 14:32

Duże problemy będzie miał kierowca samochodu, którego zatrzymano na jednej ze stacji benzynowych w regionie sądeckim. Mężczyzna był pijany. Wpadł, bo zareagował inny kierowca oraz policjant po służbie.

Nietypowo jadący samochód zauważył jeden z kierowców, który jechał drogą krajową numer 75. Pojazd nie trzymał prawidłowego toru jazdy, a na łukach jezdni zjeżdżał na pobocze.  Mężczyzna podejrzewał,  że jadący przed nim kierowca może być pod wpływem alkoholu. Jak się okazało miał racje.

Kiedy podejrzanie jadący samochód skręcił na stację paliw, wspomniany kierowca natychmiast pojechał za nim, by to sprawdzić. Kiedy otworzył drzwi zaparkowanego audi, poczuł woń alkoholu, dlatego też szybko wyjął kluczyki ze stacyjki, by uniemożliwić mężczyźnie dalszą jazdę. Kierowca wyszedł z pojazdu i  zataczając się zaczął się oddalać - mówi Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu.

W tym czasie na stację przyjechał policjant z krynickiego komisariatu, który był po służbie. Kiedy dowiedział się o tym, co się stało zatrzymał wskazanego mężczyznę i wezwał na miejsce patrol Policji.

Mieszkaniec powiatu nowosądeckiego został przewieziony do sądeckiej komendy, gdzie przeprowadzone badania stanu trzeźwości wykazały, że mężczyzna miał w organizmie niemal 3 promile alkoholu - dodaje Aneta Izworska.

Mundurowi zatrzymali 56-latkowi prawo jazdy, a po wykonanych czynnościach został przekazany wskazanej osobie. Z kolei pojazd, którym się poruszał trafił do właściciela.

Województwa i ich stolice - sprawdź się w geograficznym quizie!

Pytanie 1 z 16
Stolicą województwa dolnośląskiego jest?

Teraz sprawą mieszkańca powiatu nowosądeckiego zajmie się sąd. Mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co grozi między innymi do 3 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat.

Ponadto zgodnie z nowymi przepisami sąd będzie mógł orzec karę finansową w wysokości wartości samochodu, który 56-latek prowadził pod wpływem alkoholu.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!