Do nowych zasad ruchu będą musieli przyzwyczaić się kierowcy na kolejnym skrzyżowaniu w Nowym  Sączu

i

Autor: Darek Ryś Do nowych zasad ruchu będą musieli przyzwyczaić się kierowcy na kolejnym skrzyżowaniu w Nowym Sączu

Nowy Sącz

Duże zmiany na kolejnym skrzyżowaniu w Nowym Sącz. Czy będzie bezpieczniej?

2024-03-28 15:30

Do nowych zasad ruchu będą musieli przyzwyczaić się kierowcy na kolejnym skrzyżowaniu w Nowym Sączu. Tym razem chodzi o miejsce, gdzie spotykają się ulice Grunwaldzka, Piramowicza i Zielona. Ruchem samochodów i pieszych będą tam sterować światła.

Montaż sygnalizatorów już się zakończył. Miejski Zarząd Dróg przekonuje, że takie rozwiązanie poprawi bezpieczeństwo, ale też usprawni ruch w tej części miasta. Do tej pory często tworzyły się tam duże korki.

Sygnalizacja świetlna to jednak nie wszystko, bo wymieniony będzie tam asfalt, powstaną nowe chodniki, bezpieczne przejścia dla pieszych. Zamontowane będzie też nowe uliczne oświetlenie.

Przebudowa skrzyżowania kosztuje prawie półtora miliona złotych. Część pieniędzy Nowy Sącz dostał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Prace na skrzyżowaniu ulicy Grunwaldzkiej, Piramowicza i Zielonej mają się zakończyć przed wakacjami.

Ogromne kolejki, puste półki i kartki. Pamiętasz zakupy w czasach PRL?

Pytanie 1 z 12
1. W czasach PRL-u w Polsce funkcjonował kartkowy system racjonowania żywności. W którym roku został zniesiony?

Sygnalizację świetlną miasto chce też zamontować na innym skrzyżowaniu w Nowym Sączu. Chodzi o miejsce, gdzie ulice Kręta i Mari Dąbrowskiej spotykają się z ulicą Nawojowską. To okolice kościoła w Zawadzie.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!