Duże zmiany w Akademii Nauk Stosowanych.  Jest nowy Rektor

i

Autor: Darek Ryś Duże zmiany w Akademii Nauk Stosowanych. Jest nowy Rektor

nowy sącz

Duże zmiany w Akademii Nauk Stosowanych. Jest nowy Rektor

2024-04-23 16:59

Nowego Rektora ma Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Wybory były konieczne, bo kadencja dr. hab. inż. Mariusza Cygnara, który przez ostatnich 9 lat zarządzał uczelnią kończy się w tym roku.

O fotel rektora ANS starała się tylko jedna osoba. Był to profesor Józef Ciuła, który wybory wygrał i uczelnią będzie rządził przez najbliższe 4 lata. O wyborze Józefa Ciuły na stanowisko rektora ANS w tajnym głosowaniu zdecydowało Kolegium Elektorów, które składa się z pracowników naukowych i administracyjnych uczelni. Kandydat dostał 100-procentowe poparcie. 

Dr hab. inż. Józef Ciuła otrzymał bardzo silny mandat do sprawowania funkcji Rektora. Najpierw otrzymał stuprocentowe poparcie Rady Uczelni, następnie identyczne poparcie Senatu, zaś 23 kwietnia stuprocentowe poparcie 20-osobowego Kolegium Elektorów – informuje dr Tomasz Zacłona, rzecznik prasowy Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.

Józef Ciuła z ANS związany jest od 2015 roku. Jest zatrudniony jako pracownik badawczo-dydaktyczny na Wydziale Nauk Inżynieryjnych na stanowisku profesora uczelni. Od 1 sierpnia 2023 roku był Prorektorem ds. Nauki i Rozwoju ANS.

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować całej społeczności akademickiej za zaufanie, a decydującemu o wyborze Kolegium Elektorskiemu za jednogłośne poparcie. Zdaję sobie sprawę, że to olbrzymie wyzwanie i ciężka praca dla nas wszystkich, którzy przyczyniamy się do rozwoju naszej uczelni – mówi Józef Ciuła

Profesor Józef Ciuła Akademią Nauk Stosowanych w Nowym Sączu będzie rządził przez 4 najbliższe lata do 2028 roku.

Posłuchaj nowego rektora ANS Józefa Ciuły oraz rzecznika uczelni Tomasza Zacłony

Józef Ciuła ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie, Akademię Rolniczą w Krakowie oraz Politechnikę Śląską w Gliwicach. 

Kto grał kogo w serialu “Ranczo”? Sprawdź w quizie, czy pamiętasz, kto wcielał się w uwielbianych bohaterów

Pytanie 1 z 10
Kto wcielił się w rolę Haliny Kozioł?

Nowy rektor ANS swoją karierę zawodową rozpoczął w latach 80-tych w Nowosądeckiej Fabryce Urządzeń Górniczych NOWOMAG. Później pracował między innymi w Małopolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Karniowicach, w spółce NOVA w Nowym Sączu oraz Sądeckich Wodociągach.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!