Dzień Dziecka z sądecką Policją. Działo się dużo!

i

Autor: KMP Nowy Sącz Dzień Dziecka z sądecką Policją. Działo się dużo!

Region

Dzień Dziecka z sądecką Policją. Działo się dużo!

2023-06-06 16:12

Z okazji Dnia Dziecka na Sądecczyźnie zorganizowano w ostatnich dniach wiele festynów i pikników rodzinnych, na których pojawiali się też policjanci. Stoiska mundurowych zawsze cieszyły się ogromną popularnością.

Policjanci nie tylko opowiadali najmłodszym mieszkańcom regionu o swojej pracy, ale też przypominali podstawowe zasady bezpieczeństwa. Takie rady mogą się przydać szczególnie teraz, kiedy zbliżają się wakacje.

Policjanci przypominali między innymi jak bezpiecznie zachowywać się na drodze, nad wodą, a także w miejscach, w których dzieci i młodzież spędzają wolny czas. Nie zabrakło również porad z zakresu bezpieczeństwa w Internecie - mówi Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu.

Oprócz przypomnienia sobie zasad bezpieczeństwa najmłodsi mieli możliwość zobaczenia z bliska policyjnych radiowozów, motocykli oraz sprzętu, którym na co dzień posługują się sądeccy mundurowi.

Najmłodsi mogli także odbić swoje linie papilarne na dyplomie zabrać go ze sobą na pamiątkę - dodaje Aneta Izworska.

Co piliśmy w czasach PRL-u? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Inka to marka:

Takie wydarzenia są również dobrą okazją do promowania zawodu policjanta. Osoby dorosłe mogły dowiedzieć się jakie są zasady rekrutacji do służby.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!