Miasteczko Galicyjskie wypełni się dźwiękami instrumentów dętych i energią muzyków od piątku 26 czerwca do niedzieli 28 czerwca. Na odwiedzających czekają koncerty plenerowe zespołów wyłonionych w siedmiu eliminacjach powiatowych oraz widowiskowe pokazy mażoretek i grup artystycznych. Orkiestry rywalizować będą w czterech kategoriach: małe, średnie, duże, big bandy/rozrywkowe, prezentując program konkursowy obejmujący przemarsz oraz prezentację estradową z obowiązkowym utworem polskiego kompozytora.
Podczas finału w miasteczku galicyjskim można obejrzeć orkiestry, które prezentują się właśnie podczas występów na estradzie, podczas przemarszów. Jest to bardzo widowiskowe. Często właśnie orkiestra towarzyszą różne zespoły taneczne, mażoretek – mówi Ewa Banaś z MCK Sokół w Nowym Sączu.
Zwieńczeniem festiwalowych emocji będzie Koncert Laureatów MY, MAŁOPOLANIE, który zaplanowano 20 września 2026 roku w MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu. Wtedy odbędzie się wręczenie dyplomów.