Elektryczna hulajnoga na jednym z osiedli w Nowym Sączu

i

Autor: Michał Rejduch Elektryczna hulajnoga na jednym z osiedli w Nowym Sączu

Elektryczne hulajnogi niebezpieczne? Jest dużo wypadków z udziałem tych pojazdów

2022-09-29 8:39

Ponad 70 wypadków z udziałem dzieci do lat 17 na hulajnogach elektrycznych od początku tego roku zanotowała polska policja. Problem pojawia się w zasadzie w każdym mieście, gdzie działają wypożyczalnie takich pojazdów. W Nowym Sączu na szczęście poważnych wypadków nie było, ale drobne kolizje zdarzały się.

Lista powodów kolizji jest długa

Jazda po alkoholu, nieprawidłowe omijanie przeszkód i zbyt duża prędkość. To najczęstsze przyczyny kolizji użytkowników elektrycznych hulajnóg w Nowym Sączu. Tutejsza policja na szczęście nie zanotowała poważnych wypadków, w których ktoś by ucierpiał. Mundurowi przypominają, żeby z urządzeń korzystać w sposób właściwy i odpowiedzialny.

Poważny wypadek z udziałem hulajnogi

Do tej pory nie odnotowaliśmy wypadków z udziałem hulajnóg i pieszych. Odnotowaliśmy od początku roku osiem zdarzeń z udziałem hulajnóg. Dwa z winy użytkowników tych pojazdów. Jedno to niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, drugie niewłaściwe omijanie przeszkody. Po stronie kierujących innymi pojazdami to było nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu tym, który kierowali hulajnogami. Pamiętajmy, żeby hulajnogą jeździć tam, gdzie jest to dozwolone i absolutnie nie wolno korzystać z hulajnogi pod wpływem alkoholu – wyjaśnia Ryszard Ogórek z nowosądeckiej drogówki.

Sonda
Czy korzystasz z hulajnogi elektrycznej?

W Nowym Sączu nadal są parkowane gdzie popadnie

Elektryczne hulajnogi w Nowym Sączu zdobywają coraz więcej zwolenników, jak i przeciwników. W mieście działają już trzy wypożyczalnie, które oferują wynajem tych pojazdów za pomocą mobilnych aplikacji. Sporo użytkowników hulajnogi nadal pozostawia byle jak i byle gdzie, blokując przejście chodnikiem, albo wejścia klatek bloków, kamienic czy sklepów. O problemie pisaliśmy TUTAJ