Prelegenci Bonawentury

i

Autor: www.bonawentura.org Prelegenci Bonawentury

Czas wolny

Festiwal Podróży i Przygody „Bonawentura” po raz kolejny w Starym Sączu

2024-02-23 10:48

13 ciekawych opowieści o podróżach, do tego filmy i koncert. Przed nami Festiwal Podróży i Przygody „Bonawentura”, który odbędzie się w Starym Sączu już po raz 12. Impreza co roku przyciąga fanów ciekawych opowieści, jak i niesamowitych podróżników.

Stary Sącz. Festiwal podróżnicy "Bonawentura"

Impreza odbywa się co roku w starosądeckim Sokole i przyciąga nie tylko podróżników, ale też tych, którzy o podróżach lubią słuchać i inspirować się tymi opowieściami. Tegoroczna edycja będzie podzielona na cztery bloki. W każdym z nich odbędą się prelekcje i pokaz filmowy. W niedzielnym bloku zaplanowano też koncert. To na zakończenie festiwalu. W trakcie prelekcji podróżnicy pokażą zdjęcia i filmy ze swoich wypraw i opowiedzą o tym, co ich spotkało.

Protest rolników w Nowym Sączu SE FB

Zaprosiliśmy znakomitych polskich podróżników, reportażystów, autorów książek. Opanują oni scenę starosądeckiego Sokoła. W tym roku zabiorą nas oni w różne miejsca. Odwiedzimy Szwecję, Gruzję, po raz pierwszy na Bonawenturze Japonię. Gośćmi specjalnymi tegorocznej edycji festiwalu będą Max Cegielski oraz Elżbieta Dzikowska — mówi dyrektor CKiS w Starym Sączu Wojciech Knapik.

W tym roku o swoich wyprawach opowiedzą między innymi: Marek Pernal, Bartek Sabela, Katarzyna Nizinkiewicz, Krzysztof Story, Agnieszka Dziadek i Grzegorz Kapla. Festiwal Bonawentura w Styram Sączu zacznie się 23 lutego i potrwa do 25 lutego. Program znajdziecie TUTAJ