Wyższa Szkoła Biznesu z Nowego Sacza ma kilka tysięcy miejsc dla studentów

i

Autor: Michał Rejduch Wyższa Szkoła Biznesu z Nowego Sacza ma kilka tysięcy miejsc dla studentów

Życie miasta

Gdzie na studia? Uczelnie z Nowego Sącza mają różne propozycje

2024-06-14 9:31

Ruszyła rekrutacja na uczelnie wyższe. Także te, które są w naszym regionie. O studentów walczą między innymi Akademia nauk Stosowanych oraz Wyższa Szkoła Biznesu. Czasu na wybór studiów absolwenci szkół mają jeszcze sporo.

Nowy Sącz. Rekrutacja na studia wyższe

Trwa rekrutacja na uczelnie wyższe. Młodzi mieszkańcy Nowego Sącza, którzy nie chcą wyjeżdżać do dużych ośrodków akademickich, do wyboru mają dwie uczelnie na terenie Nowego Sącza. To Akademia Nauk Stosowanych oraz Wyższa Szkoła Biznesu. Na nowy rok akademicki ta druga uczelnia ma przygotowanych kilka tysięcy miejsc. Zarówno na studiach dziennych, jak i zaocznych.

Nie uwierzycie, jakie Natalia Nykiel ma wykształcenie! Łączyła studia dzienne z karierą

Prowadzimy rekrutacje na studia na kierunek zarządzanie – to są studia licencjackie i magisterskie, na prawo i psychologię – to są pięcioletnie magisterskie oraz studia inżynierskie na kierunku informatyka. Jest bardzo duże zainteresowanie psychologią. Studia można wybrać w formie stacjonarnej, niestacjonarnej dwa razy w miesiącu lub hybrydowo, gdzie część zajęć odbywa się na uczelni, a część zdalnie – wyjaśnia Małgorzata Szumacher z działu marketingu i rekrutacji WSB-NLU.

Nowy Sącz. Do kiedy potrwa rekrutacja na studia?

Na nowy rok akademicki Akademia Nauk Stosowanych przygotowała około dwa tysiące miejsc dla swoich przyszłych studentów. Mają oni do wyboru ponad 30 różnych kierunków na sześciu wydziałach: Nauk Ekonomicznych, Nauk Humanistycznych, Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie, Nauk Społecznych i Sztuki, Nauk Inżynieryjnych oraz Lekarskim i Nauk o Zdrowiu. Pierwszy etap rekrutacji na tej uczelni potrwa do 24 czerwca. W Wyższej Szkole Biznesu rekrutacja potrwa do 11 lipca.