sport

Igrzyska olimpijskie 2024. Klaudia Zwolińska wywalczyła medal w kajakarstwie górskim

2024-07-28 18:25

Trwają igrzyska olimpijskie 2024 w Paryżu. Klaudia Zwolińska z Nowego Sącza awansowała do wielkiego finału w kajakarstwie górskim K1. Gdyby medale były rozdawane wcześniej, Polka miałaby już srebro w kieszeni. Jak się zakończył finał?

Igrzyska olimpijskie w Paryżu. Klaudia Zwolińska z medalem!

Klaudia Zwolińska to aktualna mistrzyni Europy w kajakarstwie górskim w slalomie K1. Już w sobotnich eliminacjach pokazała się z najlepszej strony, ponieważ uzyskała drugi wynik. W półfinale płynnie pokonała całą trasę i wyprzedziła ją tylko Niemka Ricarda Funk.

Wielki finał rozpoczął się około 17:30. Klaudia Zwolińska wystartowała jako 11. Z dobrej strony pokazała się Australijka Jessica Fox dosłownie "rozbiła" przejazd i osiągnęła czas 96,08. Klaudia Zwolińska zdobyła srebrny medal.

8. Lones - 102,33;
  9. Mintalova - 102, 98
  10. Kuhnle - 103,09;
  11. Funk - 149,08;
  12. Chourrauny - 157,67

Fantastyczny przejazd Zwolińskiej. Przez pierwszą część przejazdu zdecydowanie dominowała i nie popełniała błędów. Niestety przy jednej bramce uciekły jej te sekundy, które zaważyły o przegraniu z Fox. Faworytka Funk choć początkowo ewidentnie miała szansę na medal, popełniła błąd, przez który otrzymała karę 50 sekund. Przez to też uplasowała się na 11. miejscu.