Jechał prawie 170 km/h w terenie zabudowanym. Kara też była wysoka!

i

Autor: KMP Nowy Sącz Jechał prawie 170 km/h w terenie zabudowanym. Kara też była wysoka!

region

Jechał prawie 170 km/h w terenie zabudowanym. Kara też była wysoka!

2024-06-13 14:48

Kolejny pirat drogowy zatrzymany przez policjantów z Nowego Sącza. Kierowca pomylił drogę z torem wyścigowym. Zamiast dozwolonych 50 kilometrów na godzinę, jechał z prędkością aż 170-u.

Szybko jadący samochód w terenie zabudowanym, policjanci sądeckiej grupy SPEED zauważyli w okolicach Rożnowa. Wideorejestrator mundurowych wskazał aż 168 kilometrów na godzinę, co oznacza, że kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość o 118 kilometrów. Mundurowi natychmiast zatrzymali go do kontroli drogowej.

W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci zatrzymali 55-letniemu kierowcy prawo jazdy na trzy miesiące, a także nałożyli na niego 15 punktów karnych. Z uwagi na to, że w ostatnim czasie mieszkaniec województwa śląskiego kilkukrotnie dopuszczał się przekroczenia prędkości, mundurowi skierowali też wniosek do sądu o jego ukaranie - mówi Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu.

Teraz kierowcy grozi grzywna w wysokości nawet 30 tysięcy złotych oraz utrata prawa jazdy, bo przekroczył limit punktów karnych.

Od początku roku w Małopolsce doszło do ponad 950 wypadków drogowych. Jedną z głównych przyczyn było niedostosowanie prędkości do warunków na drodze.

Rozpoznasz miejsce w Polsce po budowli? Sprawdź! QUIZ

Pytanie 1 z 13
Na początek coś łatwego. Na zdjęciu widzimy:
Pałac Kultury i Nauki

W tym roku, z tej właśnie przyczyny doszło w Małopolsce do 167 wypadków, w których 19 osób zginęło, a 193 zostały ranne.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!