Jest już gotowy.  Krynica ma nowoczesny amfiteatr.  Kiedy otwarcie?

i

Autor: Darek Ryś Jest już gotowy. Krynica ma nowoczesny amfiteatr. Kiedy otwarcie?

region

Jest już gotowy. Krynica ma nowoczesny amfiteatr. Kiedy otwarcie?

2024-07-03 15:04

Nowoczesnym amfiteatrem będzie mogła pochwalić się Krynica Zdrój. Budowa obiektu już się zakończyła. Teraz trwają odbiory techniczne. Budynek sprawdza między innymi nadzór budowlany oraz inne służby i instytucje.

Jeżeli wszystko pójdzie dobrze i miasto dostanie wymagane pozwolenia, to pierwsze koncerty oraz wydarzenia kulturalne w nowym amfiteatrze w Krynicy Zdroju będzie można zorganizować już na początku sierpnia. W planach jest między innymi duży koncert.

Nowoczesny amfiteatr w Krynicy Zdroju zbudowano w okolicach dolnej stacji kolejki PKL na Górę Parkową. Budynek jest częściowo zadaszony, ma około 100 metrów kwadratowych, a na widowni prawie tysiąc miejsc siedzących. Są też pomieszczenia dla artystów, a także całe zaplecze techniczne.

Takiego miejsca bardzo nam brakowało. Szczególnie w sezonie wiosenno -letnim, kiedy organizujemy dużo imprez plenerowych. Bardzo często trzeba było budować sceny tymczasowe lub zapraszać widzów do pomieszczeń zamkniętych. Co latem było mało atrakcyjne.  Teraz takiego problemu już nie będzie - mówi burmistrz Krynicy Zdroju Piotr Ryba.

Mówi Piotr Ryba burmistrz Krynicy Zdroju

To kultowe auta z filmów i seriali. Potrafisz rozpoznać, kto nimi jeździł? [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Jakim samochodem jeździł Borewicz w serialu „07 zgłoś się”?

Budowa amfiteatru w Krynicy Zdroju zaczęła się jesienią 2022 roku. Prace kosztowały ponad 19 milionów złotych. Część pieniędzy gmina zdobyła z rządowego programu Polski Ład.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!