Kolejna droga w regionie w remoncie.  Są utrudnienia

i

Autor: PZD Nowy Sącz Kolejna droga w regionie w remoncie. Są utrudnienia

region

Kolejna droga w regionie w remoncie. Są utrudnienia

2024-04-25 11:00

Uwaga kierowcy. Są utrudnienia na powiatowej trasie Chełmiec – Limanowa. To przez remont, który właśnie się tam zaczyna. Drogowcy zabrali się za około 400-u metrowy odcinek, który prowadzi przez miejscowość Chomranice.

W planach jest wzmocnienie drogi, wymiana asfaltu, a także odnowa poboczy oraz oznakowania poziomego i pionowego. Remont kosztuje ponad 470 tysięcy złotych. Pieniądze wykłada samorząd powiatu nowosądeckiego.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to remont drogi powiatowej w Chomranicach pomiędzy Chełmcem,  a Limanową zakończy się do 10 maja.

To już kolejne prace remontowe na powiatowej trasie Chełmiec – Limanowa. Na początku tego roku zakończyła się tam budowa nowego mostu w miejscowości Klęczany.

QUIZ. Najładniejsze samochody z okresu PRL. Dasz radę rozpoznać je wszystkie?

Pytanie 1 z 10
Co to za samochód?
Wartburg 313

Most w Klęczanach poszerzono, wymieniono też asfaltową nawierzchnię. Remontu doczekały się także chodniki oraz bariery zabezpieczające oraz dojazdy. Roboty kosztowały ponad milion złotych

Powiatowa trasa Chełmiec-Limanowa jest jedną z głównych dróg w regionie, bo łączy dwa powiaty nowosądecki i limanowski. Jest też trasą zastępczą dla drogi krajowej numer 28, która łączy Nowy Sącz z Limanową.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!