Defibrylator AED na budynku LO w Starym Sączu

i

Autor: Michał Rejduch Defibrylator AED na budynku LO w Starym Sączu

Stary Sącz

Mapa z defibrylatorami AED powstanie w regionie sądeckim

2024-04-24 7:09

Chcą zachęcić innych do montażu na budynkach defibrylatorów AED i stworzyć w powiecie nowosądeckim mapę z miejscami, gdzie takie urządzenia się znajdują. Mowa o uczniach i nauczycielach starosądeckiego Liceum Ogólnokształcącego. Pierwsze szkoły już udało się namówić.

Mapa z defibrylatorami AED powstanie w regionie sądeckim

Sieć przenośnych defibrylatorów AED ma powstać na Sądecczyźnie. Miejsca, gdzie takie urządzenia się znajdują mają się znaleźć na specjalnej mapie, dzięki któreś szybko będzie można zaleźć takie maszyny.  Chcą ją stworzyć uczniowie oraz nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego ze Starego Sącza.  To zdaniem pomysłodawców  bardzo ważne, żeby ludzie wiedzieli, gdzie takie defibrylatory się znajdują. Dzięki komunikatom głosowym są one proste w obsłudze i każdy może ich użyć w razie potrzeby.

Mistrzostwa PIerwszej Pomocy w Starym Sączu

Namawiamy inne szkoły i instytucje, służymy też pomocą jak taki defibrylator pozyskać. To jest sprzęt ratujący życie. Za nami już podążyła kolejna szkoła w Starym Sączu, już się udało zamontować takie urządzenie. Sołtys Przydonicy też zebrała fundusze, więc jest kolejna szkoła na której defibrylator pojawi się. Za nami podąża Krynica – wylicza koordynatorka akcji i nauczycielka LO w Starym Sączu, Aneta Mamala.

Sprzęt jest bardzo potrzebny, bo w razie zatrzymania krążenia u poszkodowanego można go użyć jeszcze przed przyjazdem ratowników. Rok temu liceum w Starym Sączu samo zebrało pieniądze na taki defibrylator. Urządzenie zamontowano przy głównym wejściu. Pisaliśmy o tym TUTAJ