Stary Sącz

Zmierzyli się z realnymi sytuacjami. Za nami II Mistrzostwa Pierwszej Pomocy [FILM, ZDJĘCIA]

2024-04-22 8:00

Ratowali rannych w wypadku samochodowym, pomogli osobie, która spadła ze schodów i nieprzytomnemu cukrzykowi. Mowa o uczniach szkół podstawowych z gminy Stary Sącz, którzy brali udział w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy.

Stary Sącz. Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

Takie zawody dla uczniów szkół z gminy Stary Sącz po raz drugi zorganizowało Liceum Ogólnokształcące ze Starego Sącza. Wzięło w nich udział dziewięć trzyosobowych zespołów, które reprezentowały poszczególne szkoły. Na początek uczestnicy musieli zmierzyć się z testem teoretycznych, a potem z dziesięcioma scenkami, na których były pozorowane wypadki. Wszystko wyglądało bardzo realnie, bo do scenek użyto profesjonalnych środków jak sztuczna krew, pudry, farby do charakteryzacji. W role poszkodowanych wcieliło się blisko 50 uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu.

Mistrzostwa PIerwszej Pomocy w Starym Sączu
Posłuchaj relacji z Mistrzostw Pierwszej Pomocy w Starym Sączu

Pierwsze miejsce w zawodach zdobyła Szkoła Podstawowa z Moszczenicy Niżnej, którą reprezentowały: Zuzanna Pasoń, Katarzyna Pasoń i Maja Szczęsna, ich opiekunką była Katarzyna Adamczyk. Drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej z Przysietnicy. W zawodach reprezentowali ją Krzysztof Franczyk, Pawlik Wiktoria, Król Oliwia, opiekunem był Tomasz Skut. Ostatnie miejsce na podium zajęła Szkoła Podstawowa z Gabonia, którą reprezentowały: Julia Sutor, Antonina Bober i Zuzanna Talar pod opieką Sylwii Kotas. Za rok na mistrzostwa będą zaproszone także inne szkoły z powiatu nowosądeckiego. Mistrzostwa przygotowały nauczycielki szkoły: Aneta Mamala, Małgorzata Dorula, Marta Lelito.