Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu

i

Autor: Michał Rejduch Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu

Konkurs „Moja przygoda w Muzeum” zakończony. Jurorzy ocenili ponad 200 prac

2021-05-17 14:19

Zakończyła się kolejna edycja konkursu „Moja Przygoda w Muzeum”. Od 30 lat organizuje go Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu. W tym roku był on poświęcony twórczości Bolesława Barbackiego, ale na konkurs przysłano również prace inspirowane różnymi muzealnymi eksponatami. Zwycięzców poznamy w czerwcu.

Do oceny było ponad 200 prac. Zakończyła się kolejna edycja konkursu „Moja przygoda w Muzeum”, którą od 30 lat organizuje Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu. Zasady konkursu od lat są takie same. Po wizycie w jednym z muzealnych oddziałów trzeba stworzyć pracę, która nawiązuje do zbiorów, jakie można tam oglądać. W tym roku tematem przewodnim była twórczość Bolesława Barbackiego, ale jak się okazuje, prace uczestników były bardzo różne.

Pokazy ginących zawodów w sądeckim skansenie

Prace zostały zgłoszone przez 11 placówek edukacyjnych, ale także przez prywatne osoby. Mamy prace malarskie, ale również grafikę, ceramikę, czy haft. Większość z nich nawiązuje do twórczości Bolesława Barbackiego, znalazły się też takie inspirowane obrazami Marii Ritter, czy Nikifora. Poza tym sporo prac nawiązujących do zbiorów skansenu – mówi Anna Wideł z muzeum.

Wyróżnione i nagrodzone prace będzie można oglądać na wystawie w Domu Gotyckim w Nowym Sączu już od 1 czerwca.

Sonda
Obawiasz się o swoje zdrowie i sytuację epidemiologiczną w Polsce?

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!