Najbardziej rozświetlona szopka na Sądecczyźnie jest w Ptaszkowej [ZDJĘCIA]

2021-12-24 9:00

Kilometry przewodów elektrycznych, dziesiątki tysięcy lampek, do tego żywe zwierzęta i mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Gotowa jest już świetlna Szopka w Ptaszkowej, którą co roku w swoim gospodarstwie wykonuje Kamil Jurczyński. Wygląda niesamowicie!

Wykorzystał ponad 3 kilometry przewodów elektrycznych i 80 tysięcy ledowych światełek. Można już odwiedzać najbardziej rozświetlone gospodarstwo na Sądecczyźnie, czyli Szopkę w Ptaszkowej. Od września nad iluminacjami pracował Kamil Jurczyński. Tradycje 10 lat temu zapoczątkował tata pana Kamila. W tym roku wszystkie ozdoby i rzeźby przygotował sam. Oświetlony jest cały dom, a drzewa wokół zamieniły się w świetlne rzeźby. Nie brakuje też tradycyjnej stajenki. Mieszkańcy okolicy i turyści znajdą tu sporo atrakcji.

Ozdoby choinkowe w stylu boho. Chwosty i girlandy z drewnianych korali. DIY

Udało się zrobić tę szopkę. W tym roku będzie nawet więcej światełek niż w poprzednich latach. W szopce będą żywe zwierzęta – dwie owieczki i do tego doszła jeszcze kózka Zuzka. Są też króliki, gołębie i kury. Całość jest podzielona na sektory. Zrobiłem to trochę jak w muzeum. Są tabliczki przy danej iluminacji. Tam jest napisane, co dana rzeźba przedstawia. Nie ma przepychu, jest to zrobione z głową. Mam nadzieje, że Wam się spodoba – mówi twórca szopki Kamil Jurczyński.

Szopkę w Ptaszkowej można zwiedzać codziennie od godziny 16:30 do 21 aż do 2 lutego. Wstęp jest darmowy. Obok znajdziecie duży parking, gdzie można zostawić swój samochód. Mapę z dojazdem znajdziecie TUTAJ

Sonda
Czy taka szopka powinna być w urzędzie?