Zniszczona alejka cmentarna

i

Autor: Michał Rejduch Zniszczona alejka cmentarna

Nowy Sącz: Alejki na cmentarzu w dzielnicy Helena przejdą remont

2022-11-23 12:24

Te prace były zapowiadane od dawna. Stare i zniszczone alejki przestaną już być zagrożeniem dla odwiedzających groby bliskich. Miast zabiera się za ich remont.

Nowy Sącz. Remont cmentarza na Helenie

Najbardziej zniszczone alejki na cmentarzu w dzielnicy Helena w Nowym Sączu doczekają się remontu. Umowa z firmą, która zajmie się pracami, jest już podpisana. Na początek fachowcy zabiorą się za trzy alejki. Prace mają być prowadzone tak, aby nie uszkodzić grobowców. Z alejek zniknie asfalt, a pojawi się kostka.

W Nowym Sączu powstały muzealne gabloty dla niepełnosprawnych

Chodzi o trzy alejki, które są najbardziej zniszczone. Zmienimy ich nawierzchnię. Zamiast asfaltu i płyt betonowych będzie kostka brukowa o grubości sześciu centymetrów. Prace będą tak prowadzone, alby nie naruszyć konstrukcji pomników i grobów, które tam są. Prace będą wykonywane głównie ręcznie. Nie będzie głębokich wykopów — mówi prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Sonda
Wiedziałeś/aś o tym, że balony są niebezpieczne dla dzieci?

Prace mają się zakończyć jeszcze w tym roku, ale w tym przypadku wszystko zależy od pogody. W poprzednich latach podobne prace wykonano na głównych alejkach na cmentarzu przy ul. Rejtana.