Nowy Sącz zmienia się na święta.  Las choinek znowu pojawił się na rynku

i

Autor: Darek Ryś Nowy Sącz zmienia się na święta. Las choinek znowu pojawił się na rynku

Nowy Sącz zmienia kolory. Na ulicach miasta robi się coraz bardziej świątecznie!

2021-12-07 16:10

Mimo że śniegu w centrum miasta jest jak na lekarstwo, to w Nowym Sączu można już poczuć świąteczny klimat. O zbliżającym się Bożym Narodzeniu przypominają już nie tylko sklepowe wystawy, ale też ulice, na których pojawia się coraz więcej świątecznych dekoracji.

W Nowym Sączu takie ozdoby już zamontowano między innymi na ulicy Jagiellońskiej i Wałowej, a także na latarniach wokół miejskiego rynku.  Coraz więcej świątecznych niespodzianek pojawia się też na samej płycie rynku.

Już kilka dni temu przy schodach do ratusza ustawiono świetlne renifery. Teraz pojawiała się duża choinka oraz las nieco mniejszych drzewek, które posadzono w kamiennych donicach. Na rynku jest też wielka choinkowa bombka oraz gwiazda, które mogą być doskonałym tłem do świątecznych zdjęć. Nowy wygląd dostała też fontanna,  budynek ratusza oraz drzewa wokół.  

Mówi prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel

Nowosądecki rynek w świątecznym wystroju najlepiej oglądać oczywiście po zmroku, kiedy wszystko zaczyna się świecić. Dlatego warto wybrać się na wieczorny spacer do centrum miasta, żeby na własne oczy zobaczyć jak na Boże Narodzenie przystroił się Nowy Sącz.

Słodkie smaki dzieciństwa! Czy pamiętasz je wszystkie?

Pytanie 1 z 20
Dostępne do dziś, wytrawne, twarde "ciastka" z kminkiem to:

Oświetloną choinkę postawiono też na Starej Sandecji, gdzie od 6 grudnia działa sztuczne lodowisko.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!