O tytuł Rowerowej Stolicy Polski powalczy Nowy Sącz.  Na razie  trwa trening

i

Autor: Darek Ryś O tytuł Rowerowej Stolicy Polski powalczy Nowy Sącz. Na razie trwa trening

region

O tytuł Rowerowej Stolicy Polski powalczy Nowy Sącz. Na razie trwa trening

2024-05-19 10:48

O tytuł Rowerowej Stolicy Polski po raz kolejny powalczy Nowy Sącz. Do tej zabawy może przyłączyć się każdy, kto lubi jeździć na rowerze. Im więcej rowerzystów, tym większa szansa na wygraną.

Rywalizacja podzielona jest na dwie części. Etap pierwszy to trening, który rozpoczął się 21 marca i potrwa jeszcze tylko do 21 maja. Główna rywalizacja zacznie się 1 czerwca i potrwa miesiąc.

Do zabawy może przyłączyć się każdy, bez względu na wiek, kto ma telefon z systemem Android lub iOS. Na smartfona trzeba pobrać bezpłatną aplikację o nazwie Aktywne Miasta. Później musimy się zarejestrować. Kiedy wszystko będzie gotowe możemy zacząć trening. Przed każdą jazdą na rowerze należy uruchomić aplikację, włączyć GPS w telefonie i ruszać w drogę. Po zakończonym treningu nasz wynik zapisujemy - mówi Tomasz Baliczek z urzędu miasta Nowego Sącza.

Posłuchaj Tomasza Baliczka z urzędu miasta w Nowym Sączu

W 2023 roku Nowy Sącz zajął 9 miejsce na 62 miasta, które zgłosiły się do konkursu. Na wynik Nowego Sącza zapracowało 737 rowerzystów. To 278 kobiet i 459 mężczyzn, którzy łącznie wykręcili 324 701 kilometrów. To o prawie 67 tysięcy kilometrów więcej niż rok wcześniej.

Czego nie wolno robić w lesie? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W polskich lasach wolno rozpalać ogniska tylko w wyznaczonych miejscach.

W kategorii gmin w 2023 roku pierwsze miejsce przypadło gminie Otyń, a w kategorii miast wygrała Biała Podlaska. Nowy Sącz w sumie zdobył 4 029 punkty. Miasto zajęło 1 miejsce w kategorii miast w przedziale od 65 do 100 tysięcy mieszkańców.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!