Wiadomości z regionu

Ogromne utrudnienia w ruchu w Małopolsce. Jaką trasą przejedzie wyścig kolarski? [ZDJĘCIA]

2023-05-26 8:33

W sobotę, 27 maja na drogach Małopolski wystąpią duże utrudnienia w ruchu związane z wyścigiem kolarskim. W tegorocznym ORLEN Wyścig Narodów wezmą udział 22 reprezentacje narodowe oraz trzy drużyny kolarskie z Polski. Gdzie dokładnie wystąpią utrudnienia?

ORLEN Wyścig Narodów. Jaką trasą przejadą kolarze? Ile potrwają utrudnienia?

Wyścig kolarski został podzielony na pięć etapów. Dwa pierwsze zostaną rozegrane na Węgrzech, podczas trzeciego zawodnicy zmierzą się z trasą na Słowacji, natomiast dwa ostatnie zostaną zorganizowane na terenie naszego kraju. Czwarty etap ORLEN Wyścigu Narodów odbędzie się w sobotę, 27 maja w Małopolsce na drogach powiatów:

  • tatrzańskiego,
  • nowotarskiego,
  • nowosądeckiego,
  • limanowskiego.

Tego dnia zawodnicy będą mieli do pokonania 129 kilometrów i wystartują o godzinie 9:10 z Bukowiny Tatrzańskiej. Na teren powiatu nowosądeckiego (Zabrzeż) kolarze wjadą około godziny 10:30, po czym skierują się w stronę Kamienicy, by pokonać część trasy drogami Limanowszczyzny. Około godziny 12:00 zawodnicy spodziewani są z powrotem na terenie powiatu nowosądeckiego w miejscowości Trzetrzewina. Kolarze będą poruszać się drogą krajową nr 28 przez Biczyce Górne, Biczyce Dolne, ulicą Limanowską w Chełmcu, po czym wjadą do Nowego Sącza. Na terenie miasta przejadą ulicą Krakowską, Legionów, Bulwarem Narwiku, Krańcową i Nadbrzeżną. Tam, w rejonie hali sportowej, organizatorzy przewidzieli metę IV etapu wyścigu (około godziny 12:40). Ruch na trasie wyścigu będzie wstrzymywany nawet około godzinę przed przejazdem zawodników w zależności od występującego natężenia ruchu.

Z powodu ORLEN Wyścigu Narodów ulica Nadbrzeżna w Nowym Sączu będzie zamknięta w sobotę, 27 maja już od około godziny 5:00 do czasu zakończenia wyścigu, dekoracji najlepszych zawodników etapu oraz zakończenia czynności porządkowych. Nie będzie również możliwości parkowania pojazdów na parkingach zlokalizowanych przy tej ulicy. Służby poinformowały, że w przypadku niestosowania się do zakazu pojazd zostanie odholowany. Szczegóły trasy ORLEN Wyścigu Narodów znajdziecie w naszej galerii.

Sylwia Grzeszczak o rytuałach przed występem. Będziecie zszokowani!
Źródło: Ogromne utrudnienia w ruchu w Małopolsce. Jaką trasą przejedzie wyścig kolarski? [ZDJĘCIA]