Liderzy list z Prawa i Sprawiedliwości

i

Autor: Michał Rejduch Liderzy list z Prawa i Sprawiedliwości

Wybory samorządowe

PiS przedstawiło liderów list do rad miasta i powiatu

2024-02-28 7:45

Wybory samorządowe już za nieco ponad miesiąc. Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości z Nowego Sącza przedstawili we wtorek liderów list do Rady Miasta Nowego Sącza i Rady Powiatu. Wśród nich są znane nazwiska, ale też nowe osoby.

Nowy Sącz. PiS przedstawiło jedynki na listach wyborczych

Kampania wyborcza mocno przyspiesza. Coraz więcej wiadomo między innymi o kandydatach, których wystawi Prawo i Sprawiedliwość. W ostatnich dniach PIS ogłosił już kandydatów do sejmiku województwa małopolskiego oraz na prezydenta Nowego Sącza. Teraz pokazało liderów list do Rady Miasta Nowego Sącza i Rady Powiatu Nowosądeckiego. Kampania ma być oparta na współpracy kandydatów obu rad. Jedynkami w Nowym Sączu są Michał Kądziołka, Ilona Orzeł, Iwona Mularczyk i Kamil Olesiak.

Mówi Arkadiusz Mularczyk, wiceprzewodniczący zarządu wojewódzkiego PiS.
Centrum krwiodawstwa w Nowym Sączu

Kiedy poznamy pozostałych kandydatów?

Jedynkami na listach do rad powiatu będą: Marek Pławiak, Maria Szarota, Tadeusz Zaremba, Wiesław Kożuch, Antoni Koszyk, Michał Nowak i Przemysław Gajowski.  Dokładne listy swoich kandydatów do Rady Miasta Nowego Sącza i Rady Powiatu Nowosądeckiego PiS ogłosi w niedzielę podczas konwencji wyborczej. Tu warto dodać, że to pierwszy komitet wyborczy, który zaprezentował jedynki kandydatów do Rady Miasta Nowego Sącza. W najbliższych dniach mamy poznać kandydatów, którzy wystartują z komitetu Wiosna 2024 Ryszarda Nowaka. Na 1 marca swoją konwencję zapowiedział urzędujący prezydent Ludomir Handzel. Być może tego dnia też poznamy kandydatów do Rady Miasta.