Podstacja Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego zostaje w Piwnicznej Zdroju

i

Autor: Darek Ryś Podstacja Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego zostaje w Piwnicznej Zdroju

Piwniczna Zdrój nie straci podstacji pogotowia ratunkowego. Jest decyzja wojewody

2022-01-24 17:30

W Piwnicznej Zdroju nadal będzie stacjonować karetka Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. Tak postanowił wojewoda małopolski. Mieszkańcy uzdrowiska są zadowoleni

Kilka dni temu pojawiły się informacje, że podstacja Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w Piwnicznej Zdroju będzie zamknięta. Natomiast w rejon uzdrowiska będą wysyłane karetki z podstacji w Rytrze, której dyżur będzie wydłużony do 24 godzin.

Sądeckie Pogotowie Ratunkowe przekonywało, że takie rozwiązanie było by bardziej korzystne dla mieszkańców całej Doliny Popradu, bo pomoc medyczną mieli by zagwarantowaną przez całą dobę.

Trochę inaczej całą sprawę widzą władze miasta i gminy, które przekonywały, że karetka powinna zostać w Piwnicznej. Argumenty okazały się skuteczne, bo ostatecznie wojewoda zdecydował, że piwniczańska podstacja będzie działać nadal. Przynajmniej do końca tego roku.

Posłuchaj Dariusza Chorużyka burmistrza Piwnicznej-Zdroju oraz mieszkańców uzdowiska

Podstacja w Piwnicznej działała w latach 2005-2011, później było pięć lat przerwy, następnie została reaktywowana w 2016 roku. Podstacja w Rytrze powstała w 2014 roku.

QUIZ. To samo brzmienie, inne znacznie - rozpoznaj słowa, które brzmią tak samo, choć oznaczają co innego!

Pytanie 1 z 23
Śniegu zimą lub w miseczce na śniadanie:

Władze Sądeckiego Pogotowia przekonywały, że z roku na rok spada ilość wyjazdów z bazy w Piwnicznej, a przybywa ich w Rytrze. Kolejny argument to warunki lokalowe, które w Rytrze mają być lepsze niż w Piwnicznej. Sądeckie Pogotowie Ratunkowe mówiło też o kosztach. Utrzymanie podstacji w Piwnicznej kosztuje rocznie 30 tysięcy 848 złotych, a w Rytrze około 25 tysięcy.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!