Pociąg retro

i

Autor: Michał Rejduch Pociąg retro

Pociąg retro wraca na małopolskie tory. ZOBACZ, jaki jest plan wycieczek [AUDIO]

2022-05-25 10:00

W wakacje zaplanowano 16 wycieczek zabytkowym składem. Pociąg retro odwiedzi między innymi Tarnów, Tuchów, Żabno, Nowy Sącz, czy Krynicę. Będzie też kilka niespodzianek.

Pociąg retro wraca na trasę Nowy Sącz - Chabówka

Parowa lokomotywa i zabytkowe wagony znowu pojawią się na małopolskich torach. W lipcu wracają wycieczki pociągiem retro. Skład pojedzie między innymi nieczynną trasą z Tarnowa do Żabna, czy z Nowego Sącza do Krynicy. Mimo zeszłorocznych zapowiedzi i pożegnania się z trasą z Nowego Sącza do Chabówki, która miała w tym roku być remontowana, zabytkowy skład pojawi się na niej. Jak to możliwe?

Wakacyjny pociąg retro z Nowego Sącza do Chabówki

Największą niespodzianką tegorocznej edycji będą przejazdy tą trasą. Jej modernizacja została przesunięta na wrzesień, dlatego w lipcu i sierpniu będzie możliwość przejechania się pociągami retro po niej. W tym roku pociągiem retro pojedziemy też z Nowego Sącza do Biecza, z Tarnowa do Tuchowa, czy do Żabna. Tabor zapewni Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce, który wypożyczy nam wagony z lat 20, 30 czy 60. XX wieku oraz parowe lokomotywy - mówi jeden z organizatorów wycieczek, Łukasz Wideł.

Sonda
Czy podoba Ci się pociąg retro
Posłuchaj: Łukasz Wideł mówi o przejazdach pociągu retro w 2022 roku

Sprawdź rozkład jazdy Pociągu Retro!

Tu warto dodać, że trasa Nowy Sącz — Chabówka ma blisko 140 lat i do tej pory znajdują się przy niej historyczne budynki stacyjne. Tegoroczne wycieczki pociągami retro po Małopolsce organizowane są w ramach VIII Edycji Małopolskich Szlaków Turystyki Kolejowej.

ROZKŁAD JAZDY:- 3 lipca – Pociągiem na piknik do Dobrej - 17 lipca – Pociąg retro Transwersalny - 31 lipca – Pociąg retro Transwersalny - 14 sierpnia – Pociąg retro Transwersalny - 28 sierpnia – Pociąg retro Transwersalny - 10 i 11 września – Parowozem do Tuchowa i Parowozem do Żabna - 1 października – Parowozem przed Dolinę Popradu - 1 października – Parowozem do Żegiestowa i krynicy - 2 października – Perła Małopolski – parowozem do Biecza - 2 października – Parowozem do Biecza i Gorlic - 11 listopada – Pociąg Wolności Informacje na temat wycieczek znajdziecie TUTAJ