Poważny wypadek w jednej z firm kurierskich w Nowym Sączu. Z paczki wyciekł kwas

i

Autor: PSP Nowy Sącz Poważny wypadek w jednej z firm kurierskich w Nowym Sączu. Z paczki wyciekł kwas

Poważny wypadek w jednej z firm kurierskich w Nowym Sączu. Dwie osoby w szpitalu

2021-02-26 16:05

Służby ratunkowe z Nowego Sącza, specjalistyczna grupa ratownictwa chemiczno - ekologicznego Państwowej Straży Pożarnej, a nawet śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego brały udział w akcji przy ulicy Tarnowskiej w Nowym Sączu.

Zgłoszenie wpłynęło z firmy kurierskiej, która swoja sortownie ma właśnie przy tej ulicy.  Podczas przepakowywania przesyłek z jednej z paczek wylał się kwas siarkowy. Cztery osoby były poszkodowane. Dwie trafiły do szpitala. 

Dwóch pracowników pracujących przy paczce zostało poszkodowanych przez wyciekający kwas. Strażacy udzieli im kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia karetek Pogotowia Ratunkowego. Kolejne dwie osoby zgłaszały złe samopoczucie, którym również strażacy udzieli pomocy. Strażacy dokonali zabezpieczenia i neutralizacji rozlanego kwasu siarkowego - mówi starszy brygadier Paweł Motyka Zastępca Komendanta Miejskiego PSP

Mówi st.bryg. Paweł Motyka Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu

Działania strażaków w sortowni paczek przy ulicy Tarnowskiej trwały trzy i pół godziny  Na miejsce zdarzenia zadysponowano też śmigłowiec LPR. Jednak dwie osoby poszkodowane zostały przewiezione karetkami do szpitala. Sprawę wyjaśnia teraz policja.   

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Oto pytania! [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Czy w trakcie prowadzenia pojazdu, wraz z upływem czasu, poprawia się Twoja zdolność dostrzegania znaków i sygnałów drogowych?
Czy w trakcie prowadzenia pojazdu, wraz z upływem czasu, poprawia się Twoja zdolność dostrzegania znaków i sygnałów drogowych?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl