Sport

Przeszli z kijkami dookoła Nowego Sącza. Niezwykłe wyzwanie fanów nordic walking

2023-12-11 7:21

Podjęli wyzwanie i udało się je zrealizować. Sądeczanie Krzysztof Witowski, Anna Mieczkowska i Magdalena Furmanek-Kopiec przeszli w niedzielę, 10 grudnia w marszu nordic walking wokół granic Nowego Sącza. Trasę pokonali w siedem godzin.

Nowy Sącz. Wyzwanie fanów nordic walking

Wystartowali z samego rana z Miasteczka Galicyjskiego. Tam też była meta wyzwania. Warunki nie były najlepsze. Na niektórych ulicach leżało sporo śniegu. Cała trasa liczyła nieco ponad 40 kilometrów. Tu warto dodać, że Anna Mieczkowska i Krzysztof Witowski kilka tygodni temu z kijkami przeszli wokół Jeziora Czorsztyńskiego. Do „sądeckiego” wyzwania dołączyła Magdalena Furmanek – Kopiec.

Warunki trudne, ale przynajmniej bardziej miękko niż w Czorsztynie. W trakcie marszu na trasie spotkaliśmy panią Bronisławę, która mając 83 lata, robi codziennie 10 km pieszo, a potem odwiedziliśmy Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Nowym Sączu, czyli miejsce przyjazne zarówno dla zwierząt, jak i sportowców. Była okazja, aby pogadać z miejscową gwiazdą — psem Horacym, który czeka na adopcję. Później znajomy przywiózł nam kawę na trasę. W bardzo przyjaznej atmosferze dotarliśmy do mety – mówi Krzysztof Witowski.

Nordic walking w Nowym Sączu. Sport dla każdego

Fani nordic walking z Nowego Sącza przekonują, że to nie ostatnie tego typu wyzwanie, którego podjęli się. W ten sposób chcą wypromować wśród sądeczan chodzenie z kijkami i pokazać, że może to robić każdy bez względu na wiek. Spacery z kijkami poprawiają kondycję fizyczną. W trakcie takiego marszu pracuje wiele mięśni w ciele, a dodatkowym atutem jest możliwość rozmowy z drugą osobą, co jest utrudnione w przypadku standardowego biegania.