Kredyt na zmarłego

i

Autor: Pixabay 42-latka jest podejrzana o próbę zaciągnięcia pożyczki na zmarłego krewnego

Wiadomości

Przyszła do banku ze zwłokami na wózku inwalidzkim. Chciała wziąć kredyt na zmarłego wujka!

2024-04-18 10:06

Do banku przyszła kobieta z 68-letnim krewnym na wózku inwalidzkim i próbowała zaciągnąć na niego pożyczkę. Okazało się, że mężczyzna już nie żył – ogłosiła w środę policja, która zatrzymała klientkę. Jest podejrzana o oszustwo.

42-latka próbowała zaciągnąć pożyczkę na zwłoki krewnego. Twierdzi, że 68-latek zmarł w banku

Obrona kobiety twierdzi, że mężczyzna zmarł na terenie banku. Policja uważa, że był już martwy, gdy został tam przywieziony. W raporcie z sekcji zwłok napisano, że nie dało się ustalić precyzyjnego czasu zgonu – przekazał dziennik „O Dia”.

Do zdarzenia doszło we wtorek w placówce banku na przedmieściach Rio de Janeiro. 42-letnia kobieta o imieniu Erika powiedziała obsłudze, że mężczyzna na wózku chce zaciągnąć pożyczkę w wysokości 17 tys. reali (ok. 3250 dolarów).

Na nagraniu, które obiegło media społecznościowe, widać, jak próbuje włożyć długopis w bezwładną dłoń mężczyzny i porusza jego ręką. „Wujku Paulo, słyszysz? Musisz podpisać (…) Podpisz, żeby nie sprawiać mi więcej bólu głowy” – mówi kobieta. „On nic nie mówi. Taki już jest – odpowiada na pytania zaniepokojonych pracowników banku, a następnie zwraca się do mężczyzny – Jeśli nie czujesz się dobrze, zabiorę cię do szpitala”.

Pracownicy nabrali podejrzeń, widząc, jak 42-latka podtrzymuje opadającą bezwładnie głowę mężczyzny. Zawiadomili pogotowie, które oceniło, że zmarł on co najmniej dwie godziny wcześniej. Policja zatrzymała kobietę – wynika z relacji portalu Globo.

„W mojej 22-letniej karierze nigdy nie widziałem takiego przypadku” – powiedział dziennikarzom komisarz policji Fabio Luiz Souza, który prowadzi śledztwo. „Próbowała udać, że to on podpisał. Gdy zjawił się w banku, już nie żył” – ocenił komisarz.

Obrończyni zatrzymanej Ana Carla de Souza Correa twierdzi natomiast, że mężczyzna w drodze do banku jeszcze żył i zmarł dopiero po przyjeździe. „Wszystko to zostanie wyjaśnione, wierzymy w niewinność pani Eriki” – powiedziała.

Quiz. Najlepsze horrory po 2000 roku. Jak dobrze znasz te filmy grozy?

Pytanie 1 z 10
Który duet aktorów wcielił się w role słynnego małżeństwa demonologów Eda i Lorraine Warrenów w horrorze „Obecność” (2013)?

Tak będzie wyglądał Zamek w Nowym Sączu. Turystyczna wizytówka miasta? [GALERIA]

Centrum krwiodawstwa w Nowym Sączu