Strażacy zbierali rój pszczeli, który zagrażał przechodniom

i

Autor: KM PSP Nowy Sącz Strażacy zbierali rój pszczeli, który zagrażał przechodniom

Pszczoły postawiły na nogi strażaków z Krynicy-Zdroju. Takich zgłoszeń wiosną i latem jest dużo.

2022-05-25 18:07

Wiosną i latem takich zgłoszeń strażacy dostają bardzo dużo. Chodzi o usuwanie rojów pszczół, os czy gniazd szerszeni, które o tej porze roku pojawiają się w wielu miejscach.

W ostatnich dniach strażacy z Nowego Sącza do takich zgłoszeń wyjeżdżali już kilka razy. Między innymi do Krynicy-Zdroju, gdzie usuwano rój pszczół z prywatnej posesji w centrum miasta.

Po przybyciu na miejsce ustalono, że na krzewach ozdobnych prywatnej posesji w pobliżu często uczęszczanego chodnika znajdował się rój pszczeli. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez oznakowanie taśmą ostrzegawczą. Na miejsce przybył też pszczelarz, który razem ze strażakami przeniósł owady do specjalnej skrzyni transportowej – mówi starszy brygadier Paweł Motyka Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu

Mówi starszy brygadier Paweł Motyka Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu

Strażacy przypominają jednak, że nie zawsze jadą na miejsce zgłoszenia. Wszystko zależy od tego, gdzie takie owady się znajdują i czy są niebezpieczne dla ludzi. Dlatego, zanim wezwiemy strażaków, zastanówmy się, czy naprawdę będą potrzebni.

QUIZ. Znane utwory polskich wokalistek! Przyporządkuj właściwy tytuł

Pytanie 1 z 15
W której piosence Doda śpiewała, iż "każdy na początku wierzy, że jest dla niego plan"?

Strażacy radzą też, żeby w miarę możliwości obserwować nasz dom i sprawdzać, czy osy lub szerszenie nie budują sobie gniazd. Dzięki temu będziemy mogli wcześniej zareagować.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!