Sport

Sandecja pożegnała się z I ligą. Prezydent: „Dalej będziemy finansować klub” [ZDJĘCIA]

2023-06-05 7:27

Mimo ostatniego remisu 1:1 z Zagłębiem Sosnowiec, Sandecja Nowy Sącz spadła do II ligi. Sądecki klub wraca do niej po 15 latach i sezonowej przygodzie z Ekstraklasą. Miasto zapewnia, że mimo spadku nadal będzie wspierało klub finansowo. Na stanowisku zostaje obecny prezes Miłosz Jańczyk. Jest też nowy doradca klubu.

Nowy Sącz. Sandecja w drugiej lidze

Mimo spadku do drugiej ligi miasto nadal będzie dokładało się do klubu sportowego Sandecja. Tak zapewnia prezydent Nowego Sącza, Ludomir Handzel. Jak sam zaznacza, jest wiernym kibicem i będzie wspierał klub. Prezydent podjął też decyzje związane z nowym sezonem. Na stanowisku zostaje Miłosz Jańczyk, obecny prezes klubu. Ludomir Handzel podkreślił, że ma do niego pełne zaufanie. W zespole zostaje również trener Tomasz Kafarski. Do Sandecji Nowy Sącz dołączy nowy doradca zarządu do spraw sportowych. Będzie nim były napastnik Sandecji Maciej Korzym. Klub ma też plan na przyszłość. Drużyna ma zostać wzmocniona piłkarzami z regionu sądeckiego.

ESKA LET'S BIKE 2023

Będziemy opierać drożynę o zawodników z regionu, związanych w przeszłości z Sandecją. Być może wychowanków, którzy gdzieś wyjechali w Polskę i będziemy starać się ich nakłonić do gry w Nowym Sączu — mówi prezes MKS Sandecja Miłosz Jańczyk.

Sandecja Nowy Sącz. Spadek do drugiej ligi

Sandecja Nowy Sącz w sezonie 2017/18 awansowała do Ekstraklasy, później z powrotem spadła do pierwszej ligi. Teraz, po 15 latach drużyna znowu wraca do drugiej ligi. Tu warto dodać, że młodzieżowa drużyna Sandecji awansowała w miniony weekend do Ekstraklasy. Władze miasta i klubu nie wykluczają, że również na juniorach chcą w przyszłości oprzeć skład głównej drużyny.