Kolejne niewybuchy w regionie sądeckim

i

Autor: KMP Nowy Sącz Kolejne niewybuchy w regionie sądeckim

Saperzy ruszyli do Marcinkowic. Pozostałości z czasów II wojny światowej znowu przypomniały o sobie!

2022-09-27 14:36

Region sądecki znowu potrzebował pomocy saperów. To przez pozostałości z czasów II wojny światowej. Tym razem pociski odkryto w Marcinkowicach.

Na niewybuchy z czasów II wojny światowej natrafiono na jednej z posesji przy okazji prac ziemnych. W pierwszej kolejności na miejsce wysłano policjanta z Nowego Sącza, który zajmuje się rozpoznaniem minersko-pirotechnicznym.

Mundurowy potwierdził, że są to niewybuchy z czasów II wojny światowej. Było to dwa granaty moździerzowe, jeden nasadowy, a także jeden pocisk artyleryjski oraz dwa zapalniki pocisku artyleryjskiego. Do czasu przybycia patrolu saperskiego z Krakowa znalezisko zabezpieczali sądeccy policjanci – mówi Justyna Basiaga z policji w Nowym Sączu.

Niewybuchy z Marcinkowic specjalistycznym pojazdem pirotechnicznym przetransportowano na poligon, gdzie bezpiecznie je zniszczono.

Quiz o jesiennych kwiatach. Tak trudny, że nawet jesieniary polegną na 8. pytaniu

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Czesław Niemen śpiewał, że „mimozami jesień się zaczyna”. W Polsce mimozą nazywamy….

Takie znaleziska w naszym regionie zdarzają się często. Dlatego policja przypomina, że takich „pamiątek” nie wolno dotykać czy przenosić.

Należy natychmiast powiadomić policję, ponieważ jakiekolwiek manipulowanie przy pocisku grozi jego detonacją, a co za tym idzie uszkodzeniem ciała a nawet śmiercią dla osoby przebywającej w jego pobliżu - dodaje Justyna Basiaga.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!