Znaleziono kolejny niewybuch z wojennych czasów

i

Autor: KMP Nowy Sącz Znaleziono kolejny niewybuch z wojennych czasów

Saperzy znowu w akcji. Znaleziono kolejny niewybuch z wojennych czasów!

2022-06-30 14:05

Kolejne niewybuchy z II wojny światowej znaleziono w regionie sądeckim. Tym razem we Florynce w gminie Grybów. Pociskiem zajęli się saperzy.

Moździerz odkrył pracownik firmy budowlanej podczas wykonywania prac ziemnych. Na miejsce wezwano saperów z Krakowa, a do ich przybycia znalezisko zabezpieczali policjanci z Grybowa.

W pierwszej kolejności niewybuch o długości około 30 centymetrów sprawdził policjant z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego sądeckiej Policji. Stwierdził, że to moździerz pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Następnego dnia na miejsce przybyła załoga 16. Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa, która sprawdziła niewypał, zabezpieczyła go w pojeździe pirotechnicznym, a następnie zabrała pocisk do neutralizacji - mówi Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu.

Takie znaleziska w regionie sądeckim zdarzają się dosyć często. Dlatego policja przypomina, żeby niewybuchów nie dotykać, bo mogą być śmiertelnie niebezpieczne!

Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem dotykać ani przenosić, ponieważ jakiekolwiek manipulowanie przy nim grozi wybuchem, a co za tym idzie uszkodzeniem ciała, a nawet śmiercią osoby przebywającej w jego pobliżu - dodaje Izworska.

QUIZ. Pamiętasz, kto prowadził te kultowe programy? "Bezludna wyspa", "Bar", "Szalone liczby"!

Pytanie 1 z 15
Na początek coś prostego. To jeden z najbardziej znanych duetów w historii. Kto prowadził "Za chwilę dalszy ciąg programu"?
QUIZ. Pamiętasz, kto prowadził te kultowe programy? Bezludna wyspa, Bar, Szalone liczby oglądały miliony

W przypadku znalezienia niewybuchu czy amunicji należy natychmiast powiadomić Policję, a do czasu przybycia funkcjonariuszy zabezpieczyć to miejsce i nie dopuścić, by inne osoby nieświadome zagrożenia naraziły się na niebezpieczeństwo.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!