pies

i

Autor: pixabay

Życie miasta

Schronisko dla psów w Nowym Sączu przepełnione. W wakacje może być spory problem!

2024-06-19 9:52

Ten problem wraca co roku w wakacje. Chodzi o przepełnione schroniska dla bezdomnych zwierząt. Wiele osób właśnie przed wakacjami pozbywa się swoich psów czy kotów. W Nowym Sączu problem może być poważny, bo lokalne schronisko już teraz ma komplet mieszkańców.

Nowy Sącz. Schronisko dla zwierząt przepełnione

W schronisku dla psów w Nowym Sączu przy ul. Tłoki już teraz przebywają 73 psy na 75 miejsc. Do wakacji może ich jeszcze przybyć. Poważnym problemem jest też brak adopcji. Jak powiedziała nam szefowa schroniska, Joanna Otto w ostatnim czasie adopcje stanęły w miejscu. Kolejnym problemem może być sezon urlopowy, w którego trakcie bezdomnych zwierząt przybywa. Tak jest co roku między innymi w regionie sądeckim.

Chatka psiego dziadka w schronisku w Nowym Sączu

Takie statystyki są co roku, że w wakacje bezdomnych psów przybywa i co najgorsze to są psy stare, schorowane, potrzebujące kosztownego leczenia. To przykre, że ktoś może członka rodziny na starość wyrzucić z domu – mówi Joanna Otto.

Osoby, które nie mogą zabrać ze sobą psa na urlop, mogą o pomoc poprosić znajomych, albo skorzystać z hotelu dla zwierząt. Takich miejsc działa kilka w naszym regionie. O pomoc w opiece można też poprosić znajomych, czy rodzinę. Chętni, którzy cha adoptować bezdomnego psa mogą to zrobić codziennie w godzinach od 11 do 16 w schronisku przy ul. Tłoki w Nowym Sączu.