Metoda skandynawska

i

Autor: Pixabay / TikTok: shopshannonsweeney - screen Tiktokerka zachwala skandynawską metodę spania

Wiadomości

Sypia z mężem po skandynawsku. Twierdzi, że ta metoda może uratować związek

2024-06-12 16:21

Tiktokerka Shannon Sweeney podzieliła się z obserwującymi korzyściami wynikającymi z tzw. skandynawskiej metody spania, którą od kilku lat stosuje ze swoim mężem. Kobieta przyznaje, że nie jest sobie w stanie wyobrazić powrotu do normalnego dzielenia łóżka. Jej zdaniem metoda skandynawska jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają problemy w relacjach z partnerami. Kluczową rolę odgrywa bowiem to, jak śpimy, a podpatrzona podczas pobytu w Szwecji technika sprawdziła się w jej przypadku bezbłędnie.

Sypianie z partnerem po skandynawsku może przynieść niebywałe efekty

Tiktokerka Shannon Sweeney postanowiła opowiedzieć swoim fanom o plusach tzw. skandynawskiej metody spania. Nie zrobiła tego bez powodu, gdyż prawidłowy sen jest niezwykle istotnym czynnikiem wpływającym na codzienne funkcjonowanie. Nie od dzisiaj wiadomo, że porządne wyspanie się poprawia pracę mózgu, koncentrację oraz kondycję fizyczną. Tiktokerka zwraca również uwagę, że dobry sen ma zbawienne działanie w relacjach z partnerem. Niewyspanie może sprawić, że będziemy rozdrażnieni, co może osłabić związek, choćby przez nadmierną nerwowość, od której droga do kłótni jest bardzo bliska. Dlatego też, jak twierdzi kobieta, warto zdecydować się na tzw. metodę skandynawską, która może uratować relację z ukochaną osobą.

Shannon Sweeney kilka lat temu odwiedziła wraz z partnerem Szwecję. Do rewolucji doszło w ich pokoju hotelowym, gdzie para znalazła ogromne łóżko z dwiema kołdrami. Choć pierwsze wrażenie opierało się na zdziwieniu, to szybko przerodziło się w fascynację, która na zawsze zmieniła sposób spania kobiety i jej ukochanego. Kiedy wrócili do Stanów Zjednoczonych postanowili wprowadzić do swojego życia skandynawski trend. „Ta metoda jest idealna, gdyż sprawia, że każdy z nas uzyskuje komfortową temperaturę do spania, a w nocy nie musimy walczyć o pościel” – relacjonuje tiktokerka.

Na czym polega skandynawska metoda spania?

Metoda skandynawska, jak informuje Today News, polega na zachowaniu podczas snu dystansu w stosunku do partnera. Uzyskanie odpowiedniej odległości jest możliwe dzięki zastosowaniu dwóch kołder. Każda z osób może dzięki temu dopasować pościel do swoich indywidualnych preferencji, co wpływa na komfort spania. Rzutuje na to wybór cieplejszego lub lżejszego materiału, koloru czy rodzaju tkaniny. Metoda eliminuje również uciążliwe zachowanie partnera takie, jak zabieranie kołdry czy kopanie.

Najdziwniejsze nazwy miejscowości w Małopolsce. Piekło, Betlejem, Warszawka. To dopiero początek! [GALERIA]

Większe czy mniejsze? To sprawdzian nie tylko na wiedzę, ale intuicję!

Pytanie 1 z 11
Który kraj ma większą powierzchnię?
Tajniki spania. Dlaczego warto zadbać o dobry sen? Anna Kieszkowska-Grudny